Президент Ірану звинуватив ізраїльських терористів у вбивстві вченого-ядерника

СВІТ
29.11.2020, 19:39
Мохсен Фахрізаде (1-ий справа)
Мохсен Фахрізаде (1-ий справа)
Фото: tk.media

Духовні й військові правителі Ірану пригрозили помстою за вбивство Фахрізаде.

Президент Ірану Хасан Рухані звинуватив Ізраїль у вбивстві відомого іранського вченого Мохсена Фахрізаде, якого Захід давно підозрював у створенні секретної програми з розробки ядерної зброї.

Про це повідомляє Reuters.

Духовні й військові правителі Ірану пригрозили помстою за вбивство Фахрізаде.

«Вчергове злі руки глобальної зарозумілості були заплямовані кров’ю найманого узурпатора сіоністського режиму. Вбивство мученика Фахрізаде демонструє відчай наших ворогів і глибину їхньої ненависті… Його мучеництво не уповільнить наші досягнення», – заявив Рухані.

Агентство зауважує, що смерть вченого може спровокувати конфронтацію між Іраном і його противниками в останні тижні президентства Дональда Трампа, а також ускладнить зусилля з налагодження конфлікту для Джо Байдена.

Нагадаємо, головний вчений Ірану у сфері ядерної фізики Мохсен Фахрізаде був вбитий поблизу Тегерану. Це підтвердили в Міністерстві оборони країни. Вчений помер у лікарні після нападу на його автомобіль.

Міністр ізраїльського кабінету Цзачі Ханегбі, довірена особа прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху, заявив, що не знає, хто виконав вбивство.

«Я не знаю, хто це зробив. Це не те, що мої губи закриті, тому що я несу відповідальність, я просто не маю поняття», – сказав він у коментарі місцевим ЗМІ.

Зауважимо, місяць тому цей наближений до Нетаньяху чиновник запевняв, що ані Ізраїль, ані США не допустять перетворення Ірану в ядерну державу.

Разом  з тим, співробітники розвідки США майже впевнені, що за вбивством іранського фізика-ядерника Мохсена Фахрізаде стоїть Ізраїль. Мотив злочину – перешкодити майбутньому главі Білого дому Джозефу Байдену відновити дипломатичну взаємодію з Тегераном. Про це, зокрема, йдеться в матеріалі газети The New York Times, опублікованому в суботу, 28 листопада.

Читайте також:
Путін помітно нервує та брякає зброєю.
вчора, 17:55
Ракетний удар по Дудаєву було завдано в момент, коли він розмовляв через супутниковий телефон в безлюдній місцевості.
вчора, 15:29
Генерал-полковник Руслан Хомчак зустрівся з Начальником штабу оборони Великої Британії генералом сером Ніколасом Картером.
вчора, 13:04
6 червня поточного року громадяни Мексики прийдуть на дільниці, щоб обрати 21000 депутатів місцевих і національних органів влади.
вчора, 12:13
30 років при владі для Ідриса Дебі завершилися смертю від кулі повстанців-ісламістів на півночі Республіки Чад.
вчора, 10:37