Президент Польщі Анджей Дуда не бачить підстав вести переговори з путіним
Хіба під час війни хтось дзвонив гітлеру?
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Еммануеля Макрона за постійні телефонні перемовини із російським диктатором владіміром путіним.
Про це Дуда заявив у інтерв’ю виданню Bild.
Дуда не бачить підстав вести переговори з путіним і вважає, що західні лідери дарма витрачають час. Разом з тим, за словами Дуди, під час Другої світової війни жоден із лідерів не вів переговорів із адольфом гітлером і не пропонував йому зберегти обличчя.
«Я вражений усіма тими переговорами, які зараз ведуться з путіним. Канцлер Шольц, президент Еммануель Макрон. Ці розмови марні. Що вони роблять? Вони лише легітимізують особу, відповідальну за злочини, скоєні російською армією в Україні. Він відповідає за це. Він прийняв рішення спрямувати туди війська. Йому підпорядковуються командири. володимир путін. Хтось так розмовляв з адольфом гітлером під час Другої світової війни? Хтось сказав, що адольфу гітлеру потрібно зберегти обличчя? Що ми повинні діяти так, щоб не було принизливо для адольфа гітлера? Я не чув такого», – сказав Дуда.
Також президент Польщі наголосив, що не можна ні про що домовлятися без погодження з українським керівництвом.
«Я був би найбільш зацікавлений, щоб українська оборона отримала таку підтримку, щоб вона могла витіснити росіян зі своєї території. З усієї території Української держави, яка є міжнародно визнаною. Усі знають, що таке міжнародно визнана територія. Щоб ми могли відновити примат міжнародного права, зберегти той порядок, який був у Європі після 1989 року, який визнали всі. І який неодноразово ламала Росія. Політично міжнародно визнані кордони мають бути відновлені», – сказав Дуда.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц, за його словами, телефонує путіну, аби нагадувати тому, що розв’язана ним війна проти України не матиме успіху.
Своєю чергою, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що росію не можна принижувати зараз, щоб після завершення війни в Україні можна було вивести її з ізоляції дипломатичним шляхом.