Президент Угорщини підписав поправку до Конституції, яка припиняє його термін повноважень

Президент Угорщини підписав поправку до Конституції, яка припиняє його термін повноважень

Президент Угорщини Тамаш Шуйок підписав конституційні зміни, які передбачають дострокове припинення його президентського мандата.

Тамаш Шуйок підписав 17-ту поправку до Основного закону Угорщини, підтвердивши, що його повноваження припиняться наступного дня після офіційного опублікування закону в угорському державному віснику.

Парламент Угорщини ухвалив поправку на початку цього тижня. Вона є частиною масштабної конституційної реформи, ініційованої новим урядом партії «Тиса» на чолі з Петером Мадяром після перемоги на парламентських виборах у квітні.

Тамаш Шуйок обійняв посаду президента в березні 2024 року після відставки Каталін Новак. Його каденція мала тривати до березня 2029 року.

До вступу на посаду нового президента обов’язки глави держави тимчасово виконуватиме спікерка парламенту Агнеш Форстхоффер, а її парламентські функції перебере один із заступників.

Відповідно до Конституції Угорщини парламент має обрати нового президента таємним голосуванням протягом 30 днів після припинення повноважень чинного глави держави.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Політика
Йде працювати на китайського виробника авто.
15 липня, 17:05
Політика
У партії Орбана відреагували — лідер пішов у відставку.
14 липня, 08:58
Політика
Мадяр вніс до парламенту законопроєкт про зміни до Конституції. Документ передбачає дострокове припинення повноважень президента.
05 липня, 11:05
Політика
Уряд Мадяра хоче розкрити мережу інформаторів.
25 червня, 06:04
Політика
В Угорщині депутати парламенту підтримали поправки до конституції, які унеможливлюють повернення Віктора Орбана на посаду.
16 червня, 11:05
Політика
Відповідний законопроєкт про зниження зарплат депутатів подала панівна партія «Тиса» на чолі з прем’єр-міністром Петером Мадяром
09 червня, 07:21