Придністров'я – це мілітарний Ватикан росії

Опінії
27 квітня, 09:23
Придністров'я – це мілітарний Ватикан росії
Фото: 5 канал

Територіальна капсула, яка наділена акцентованим символізмом та імперською семантикою. Адже саме з "ПМР" москва спалахнула азартом.

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

У 1992 році з берегів Дністра Кремль розпалився прагненням "ставити в стойло" колишні республіки СССР під приводом "денацифікації". І першою жертвою гебістського реваншу у спаській вежі стала маленька Молдова з регіонами Ґаґауз-Єрі та "ПМР".

Тираспіль – це місто-меморіал і пантеон слави російських гібридних військ. Саме тут вони здобули перший беззаперечний успіх після розпаду совка (Нагірний Карабах виносимо за дужки через відмінну специфіку).

На берегах Дністра обкатувався протокол створення сепаратистських псевдореспублік через референдум і лінійне рівняння на кремль. Знайомі нам утворення "Л/ДНР" зведені за архітектурним планом "ПМР".

Збройний контингент придністровців  називався "ополченням"; у його лавах воювали представники різних популяцій російського казачєства, а Ігорь Гіркін у шанцях абрикосових садів здобував перший стрілецький досвід. Ці сюжети до неймовірного співзвучні з ходом подій на Сході України 2014-го року.

Після успіху у справі розчленування Молдови контингент "ПМР" був відряджений до Абхазії. Разом із Конфедерацією гірських народів Кавказу вони обстоювали сепаратистський Сухумі в інтересах росії.

Придністровські прапори та прикордонні стовпчики Паша Губарєв встановлював у Донецьку на початках окупації. Сєпарів та імперців до безтями захоплює епос та естетика "ПМР", адже Тираспіль у цьому сенсі є для них флагманом і П'ємонтом.

У ході борні за Український Донбас на пропускних пунктах з Одеською областю СБУ неодноразово затримувало осіб, які брали участь у бойових діях на боці незаконних збройних формувань і відправлялися на ротації з Тирасполя територією України. Зазвичай ці абізяни виявлялися власниками низки паспортів (Молдови, "ПМР", України, а іноді – Румунії та рф).

Утім нині ми маємо можливість відстежувати розвиток подій на берегах Дністра, які загострюються щогодини. 25 квітня по будівлі МГБ у Тирасполі невідомі особи спрацювали з 3-х гранатометів, будівлю пошкоджено.

Зазначу, що напередодні Великодня і до початку травня у "ПМР" був запроваджений спрощений режим перетину кордону. Усі пропускні пункти були розвантажені, а кожен охочий потрапити до анклаву, міг це зробити оперативно і без процедурних ускладнень.

Популярний ватний Telegram-фантом "русский ориенталист", (особа з прізвищем Дмітрієв, одесит, русскоміровєц) о 1-й ночі викинув цікаву інфу. Окрім конспірології про "колективну  українсько-румунську зачистку "ПМР" і знаходження спільного контингенту переодягненого у форму молдовських військових" він, також, написав і про те, що в селі Паркани (між Тирасполем і Бендерами) було чутно вибухи.

Згаданий населений пункт має ключове значення, позаяк у 1992 році там тривали запеклі бої за міст. Переправа, яка давала можливість молдовським військовим відрізати Бендери (2-ге за масштабом місто недореспубліки) від основної частини ПМР.

Інша нечисть, Артьом Туров, (зампред думи рф у справах СНГ і фактичний куратор кремля придністровського напрямку) повідомив, що вранці в поселенні Маяк (Григоріопільського району) були підірвані дві мегаватні антени. Воні забезпечували ретрансляцію російського радіо і телеетеру, до повідомлення додав фото.

Осатанілий шнир кремлівського медіапростору Сьома Пєгов (rt, wargonzo) також заговорив про Придністров'я, а саме про обстріл військового аеродрому мінами 60-мм калібру, які, нібито, скидалися з крила БПЛА. Звісно ж посилатися на нього як на джерело означає не поважати себе, але з власних спостережень знаю, що ця мразь завжди відкриває рот за мить до чергової порції агресивних дій рф.

Рупор путіна – Дмітрій Пєсков зазначив, що Кремль стурбований ситуацією в "ПМР" і пильно спостерігає за розвитком подій. "Президент" Придністров'я Красносельський запровадив червоний рівень терористичної загрози впродовж 15 діб.

Територією анклаву активно зводяться блок-пости та посилено перевіряються документи. Святкування "дня побєди" цього річ у Тирасполі скасовано.

Хай би там як, але наразі Україна має унікальний шанс діяти на випередження і вдатися до превентивних дій із ліквідації терористичних анклавів росії. Придністров'я підлягає повній демілітаризації та поверненню в склад Молдови, захоплені склади російського окупаційного контингенту і жива сила мають служути інтересам України.

На роззброєну придністровську групу військ доцільно виміняти наших оборонців Маріуполя. "ПМР" як анахронічне явище геополітики індустріальної совєччини підлягає повному демонтажу.

Цей процес має очолити Україна. Успіх у протистоянні супроводжує того, чия ініціатива переважає.
Читайте також:
Світ
Україна зараз більше, аніж будь-коли потребує підтримки та рішучості від країн Великої сімки
вчора, 15:25
Світ
На саміт вже прибув президент США Джо Байден. Лідери G7 планують посилять тиск на росію
вчора, 09:35
Світ
Країна прагне більшої кількості військ і хоче підвищити готовність союзних сил у разі загрози
25 червня, 16:47
Світ
Молдова приєднається до нових санкцій ЄС проти росії
25 червня, 16:15
Війна
"Українцям потрібна допомога, щоб змінити динаміку на Донбасі, в Сіверськодонецьку, а потім у районі сухопутного мосту на півдні"
24 червня, 14:13
Світ
Резолюцію підтримали 529 євродепутатів
23 червня, 13:33