Пригожин готує умови для військової хунти?

ВІЙНА
12.01.2023, 14:53
Пригожин готує умови для військової хунти?

"Кухар путіна" готує умови для військової хунти на росії

Засновник банди «Вагнера» пригожин веде політичну кампанію, яка нині змінює політичний простір у росії.

"Кухар Путін" у рамках цієї кампанії готує умови для військової хунти в росії, вважають експерти Інституту Роберта Лансінга (RLI).

пригожин, який успішно «працює» за кордоном і контролює там цінні родовища, нині відіграє роль «путінського гаманця», нагадують експерти.

Він досить сильний, щоб запустити свій власний політичний проект і успадкувати владу безпосередньо від путіна, або отримати владу, якщо путін її втратить, спираючись на свої приватні війська, за можливої підтримки частини міністерства нападу московії, вважають аналітики.

У цьому контексті примітний тандем пригожина та суровікіна на противагу групі шойгу-герасимова. Пригожину раніше вдалося переконати путіна усунути генерал-полковника олександра лапіна від командування групою російських військ «Центр» в Україні.

Зважаючи на те, що підконтрольні пригожину ЗМІ прагнуть звинуватити у всіх невдачах міністерство нападу та генштаб рф, очевидно, це була його ідея. Таким чином, пригожин та «ПВК Вагнера» отримують можливість стати альтернативою російським військам усередині країни.

пригожин навряд чи захоче стати міністром оборони. Його тактичний союз із кадировим говорить про президентські амбіції. Пригожин де-факто перебирає роль верховного головнокомандувача росії, намагаючись об'єднати ультрарадикальних «яструбів», пишуть експерти RLI.

пригожин знає, що єдиний можливий спосіб отримати цю посаду — це військовий сценарій, такий як розпад Радянського Союзу 1991 року або спроба державного перевороту 1993 року.

Контекст сприятливий для пригожина. путін слабкий, психічно неврівноважений, із поганими перспективами здоров'я. Ось чому путін має зблизитися з тим, хто може гарантувати його безпеку та запобігти палацовому перевороту.

Однак, поки пригожин не може прийти до влади в росії на виборах, він цілком здатний максимізувати свій вплив, наприклад, як регент при хворому і ослабшому путіні, вважають експерти.

Низка публічних зіткнень за участю пригожина означає лише боротьбу влади. Крім конфлікту з Міннападу росії та губернатором Петербурга Олександром Бегловим, пригожин має розбіжності з першим заступником глави адміністрації президента сергієм кирієнком, який хоче мати право голосу при призначенні та звільненні чиновників.

кирієнко незадоволений активністю пригожина в окупованих частинах Донбасу, оскільки він опікується ними у Кремлі.

Таким чином, пригожин монополізував інформаційні канали, які йдуть до президента путіна, про події на фронті та в окупованих регіонах України.

Крім кирієнка, пригожин не в ладах із путінським бізнес-оточенням, наприклад, з юрієм ковальчуком. Більшу частину президентського оточення не влаштовує людина з кримінальним минулим, яка входить у путінське оточення. Це дратує тих, хто пов'язаний із ФСБ у Кремлі.

Джерела у Кремлі повідомляють, що пригожин дедалі частіше демонструє свій прямий доступ до путіна. Це може свідчити про зростаючу залежність путіна від пригожина, оскільки куратор групи «Вагнера» стає дедалі впевненішим у розширенні свого впливу.

Кремль, швидше за все, створить новий політичний проект під керівництвом пригожина, який об'єднає ультрарадикальні пропагандистські голоси прихильників «яструбів», військових кореспондентів, пов'язаних із ГРУ, та людей, які відбували термін у США за шпигунство та торгівлю зброєю (Віктор Бут, Марія Бутіна), оскільки вони активно просувають антизахідні наративи у росії.

Тому стає дедалі ймовірнішим, що свого роду військова хунта може прийти до влади в росії, якщо здоров'я путіна погіршиться.

На думку експертів Інституту вивчення війни, Пригожин продовжує збирати особисту армію з метою розширити свій вплив у регіонах та покращити становище у Кремлі.

При цьому в ISW вважають, що його дії не є частиною загальноросійської військової кампанії, вони спрямовані на досягнення власних інтересів, у тому числі пов'язаних з великим бізнесом.

Нещодавно пригожин створив Центри підготовки т.зв. «ополченців» у Курській та Білгородській областях.

Проте, зважаючи на все, у пригожина не все йде так, як би йому хотілося. Міністерство оборони на чолі з Шойгу, після серйозних іміджевих втрат через постійні образи і наїзди пригожина і його банди, завдало удару у відповідь.

Відсторонений нещодавно з гучним скандалом генерал лапін, якого всіляко принижували кадиров і пригожин, несподівано призначено начальником штабу Сухопутних військ росії.

Людина пригожина генерал суровікін, який досі командував окупаційними військами в Україні, знижений на посаді. Замість нього командувачем призначено начальника генштабу міністерства нападу росії генерала Герасимова, якого вагнерівці кілька разів публічно образили і принизили.

«Удар у відповідь» Шойгу та його оточення було завдано в той момент, коли банда пригожина зазнали жахливих втрат у Соледарі, втративши більше 50% своєї чисельності і на тлі відходу путіна в бункер.

Очевидно, що в правлячій кремлівській верхівці швидкими темпами посилюється розкол, який може зрештою призвести до збройного протистояння різних силових кланів і угруповань на тлі путіна, який невблаганно слабшає.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Санкціоновані диктатором Сі Цзіньпіном кадрові зміни у Кремлі становлять загрозу. На жаль, ця загроза поширюється не тільки на Україну.
19 травня, 10:26
Політика
Протистояння між міністерством шойгу та федеральною службою патрушева-бастрикіна посилюється. У бункерного диктатора обмежений вибір.
29 квітня, 19:27
Світ
До Держдуми внесли законопроєкт про право судових приставів стріляти в росіян
26 квітня, 17:24
Війна
Окупант повернувся до рідної Бурятії з війни і побачив, що його будинок пограбували — вкрали навіть унітаз
19 квітня, 11:09
Війна
У Москві жінка написала на власного сина донос у поліцію, через те, що він почав вивчати українську мову.
11 квітня, 16:11