Прихід Трампа до влади може бути гарною новиною для диктаторів — Bloomberg

СВІТ
30 липня, 16:06
Прихід Трампа до влади може бути гарною новиною для диктаторів — Bloomberg

Кандидат від Республіканської партії може бути відкритим до угод зі світовими автократами.

У разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді, різні диктатори, такі як у Китаї та Венесуелі, можуть отримати вигоду від сприятливого ставлення з боку Білого дому.

Так вважає журналістка та історик Енн Епплбом, яка попереджає, що зовнішня політика колишнього президента може бути більш особистою і навіть менш передбачуваною під час другого терміну.

«Спільним для Трампа з автократичним світом є його транзакційний підхід. Від теократичного Ірану до боліваріанської соціалістичної Венесуели, від націоналістичної росії до комуністичного Китаю — всіх їх об'єднує неприйняття західної демократії. Ці режими не пов'язані між собою жодною ідеологією чи цінностями. Замість цього вони укладають угоди один з одним. І саме так мислить Трамп», — зазначає Епплбом.

Епплбом також попереджає, що зовнішня політика республіканця, у разі його перемоги на виборах, буде мотивована особистою вигодою, а не економікою США, а також буде непередбачуваною і не піддаватиметься критиці з боку його оточення.

Не в останню чергу це стосується партнера Трампа по передвиборчій кампанії Джей Ді Венса, чия політика, на думку Епплбом, може бути значною мірою продиктована інтересами бізнесменів, які його підтримують, зокрема Ілона Маска та Девіда Сакса.

«Це може бути добре для людей, які знаходяться всередині, і це може бути дуже погано для всіх інших. Я насправді здивована тим, до якої міри бізнес-спільнота США ще не до кінця усвідомила це», — додає Епплбом.

Читайте також:
Політика
Теорія політичної підкови стала дійсністю. Колись ідеологічні противники нині стали по один бік барикад, де панують гроші Кремля.
11 вересня, 19:21
Економіка
Чи впливає віросповідання на економічне зростання? Нові економетричні методи та доступність нових даних дозволили дати відповідь на питання.
10 вересня, 12:39
Війна
Україна може залишити Курську область уже за кілька місяців, не забезпечивши собі переваг на переговорах.
07 вересня, 22:04
Війна
Курський наступ змінив попередню похмурість про негативну траєкторію конфлікту. Але Київ має вирішити, що робити зі своїм першим успіхом.
04 вересня, 20:38
Війна
Стратегія російських атак безжальна, але зовсім не виключає наявності своєрідної тактики. Особливо серед підрозділів, що воюють понад рік.
04 вересня, 13:45
Війна
Українським захисникам не вистачає людей, боєприпасів і сну.
02 вересня, 09:16