Прикрі паралелі історії та підміна понять

Опінії
25 березня, 14:53
Прикрі паралелі історії та підміна понять
Фото: Facebook

Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.

Професор, блогер, філософ, перекладач та громадський діяч

Контекст переговорів адміністрації Дональда Трампа із владіміром путіним про Україну має дві суттєві відмінності від контексту Мюнхенської конференції. Нагадаємо, та злощасна змова сталася 29-30 вересня 1938 року.

Перша: принаймні двоє із чотирьох учасників Мюнхенської конференції не розглядали її рішення як прецедент, який вони потім хотіли б використати у власних інтересах. Це рішення, певна річ, було прецедентним для Беніто Муссоліні, але не для Невілла Чемберлена й Едуара Даладьє.

Натомість в адміністрації Трампа існує явне бажання встановити прецедент зміни кордонів, корисний також і для їхніх подальших планів. У цьому аспекті позиція Трампа схожа радше на позицію Муссоліні, ніж Даладьє або Чемберлена.

Але є й гарна новина: друга відмінність полягає в тому, що Мюнхенська конференція відбулася взагалі без участі Чехо-Словаччини. Тобто територію поділили, а її саму (маю на увазі владу країни) поставили перед фактом.

Тепер це неможливо. Перемовини відбуваються за участі України, тож США та РФ не можуть ухвалити жодного остаточного рішення у цьому конфлікті, не отримавши під цим рішенням підпису України.

До речі, ще одна цікава деталь — за підсумками Мюнхенської конференції Британія і Франція ухвалили декларацію, в якій зобов'язалися «гарантувати» незалежність Чехо-Словаччини в її нових кордонах. Нічого не нагадує?

Окремо додам, що зараз інтерес США у тому, щоби замиритися із РФ, тому американці приймають російський погляд на російсько-українську війну. Але такий підхід аж ніяк не є чимось новим для американської політики, просто багато хто волів не помічати очевидного...

Читайте також:
Політика
30 квітня у Польщі зафіксували масштабну DDoS-атаку на систему державних реєстрів.
17:15
Економіка
Китайські компанії поспішають відкрити власні заводи у США. Головна мета таких зухвалих кроків — уникнути захмарних митних обмежень.
29 квітня, 20:39
Опінії
Навіть Фридрих Мерц нарешті чесно визнав, що Україну не візьмуть ні в НАТО, ні в ЄС. Ось і резон для путіна вести війну на мінімалках.
16 квітня, 20:32
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39
Війна
російська стратегія хаосу: кібератаки, дезінформація і підтримка популістів
20 березня, 09:15
Політика
Толерантність — це прихована смерть у перспективі із біологічного погляду. Підтверджено століттями українсько-московитської історії.
17 березня, 11:12