Штучний місяць та пісок, який сяє у ночі

04.10.2021, 10:24

Арабські країни впевнено відбирають пальму першості в європейців і американців у будівництві технологічної оази на планеті.

Поки наші політики набивають власні кишені, все далі зіштовхуючи українців до економічної та соціальної прірви, в інших країнах реалізовуються масштабні туристичні проекти, які буквально захоплюють уяву.

Здебільшого увага світової спільноти зосереджувалася на сміливих архітектурних проєктах ОАЕ та Катару.

Але Саудівська Аравія вирішила перевершити всіх і почала будівництво мегаполісу NEOM, який за кількістю анонсованих високотехнологічних рішень нагадує радше перев'ю до фантастичного фільму.

Загальна роботизація, штучний інтелект, літаючі автомобілі — лише крихти у порівнянні з усіма обіцяними дивами, які стають все ближче з кожним днем.

Реалізація цих обіцянок відбувається в рамках урядової програми "VISION 2030", мета якої в найближче десятиліття перетворити Саудівську Аравію на потужний науково-дослідний і туристичний центр, що привертатиме увагу інвесторів, вчених і талановитих людей.

Основним напрямом, який сприятиме реалізації цієї програми, є футуристичний мегаполіс NEOM, в створення якого планується інвестувати запаморочливу суму у $500 млрд.

Він стане домівкою для мрійників та ентузіастів зі всього світу.

Для них буде створено штучний місяць, який складатиметься з тисяч дронів, а узбережжя моря вкриватиме сяючий пісок, який наповнюватиме тутешні місця незрівнянним казковим світлом.

Реалізація проєкту вже почалася; розвивається інфраструктура, активно ведуться переговори з потенційними інвесторами.

Решті світу залишається чекати, розглядаючи футуристичний мегаполіс з позицій відпочинку, роботи або навчання.

Читайте також:
Світ
Концепт інноваційного повітряного транспортного засобу нагадує виріб Говарда Г'юза минулого століття. Деталі технології приховуються.
29 вересня, 08:18
Опінії
На жаль, ніхто не дасть нам відповіді й гідного аналізу на питання: «А що робити, щоби вистояти?». Навіть Захід, і той проти нашої перемоги.
10 червня, 13:43
Життя
Сухий сезон у регіоні, який символічно називають «легенями планети Земля», став довшим. Рівень опадів сягнув понад 100-річного антирекорду.
10.12.2023, 17:09
Світ
Влада Федеративної республіки Німеччини планують побудувати власний стартовий майданчик для запуску ракет у космос.
25.04.2023, 21:22
Політика
Зе-влада не замислюється над тим, що буде після деокупації Півдня та Сходу. А дарма, бо там мешкає понад 1 мільйон змосковщених українців.
17.03.2023, 20:58
Світ
Він може знаходитися на орбіті протягом 5 діб та сідати на будь-яку злітно-посадкову смугу
24.01.2022, 14:12