Присмерк нової «арабської весни»: Туніс сколихнули голодні бунти

СВІТ
19.06.2022, 19:27
Присмерк нової «арабської весни»: Туніс сколихнули голодні бунти
Фото: Press TV

Надмірна інфляція, соціально-економічна криза і висока залежність від імпорту пшениці серйозно впливають на продовольчу безпеку Тунісу.

Тільки за останній тиждень у північноафриканській арабській країні сталося кілька голодних бунтів, адже через російську агресію і блокування українських портів тамтешнє населення недоїдає.

Невтішні висновки та пронози для всього Маґрибу (від Єгипту до Мавританії) оприлюднили аналітики італійського центру "Istituto per gli studi di politica internazionale".

Зазначається, що нині у Тунісі зафіксовано як дефіцит пропозиції харчів із ліками, так і жорстке нормування основних продуктів, перш за все хліба, м'яса і молока.

«Влада Тунісу сподівалася заповнити наявні через війну в Україні прогалини у продовольчій безпеці власним цьогорічним урожаєм, рівень якого, швидше за все, буде найнижчим за останні 10 років. До всього місцеві запаси спустошуються щодня, хоча уряд надав армії дозвіл контролювати ринок і водночас заборонив експорт харчових продуктів. Найближчими тижнями спостерігатиметься зростання цін, а населення вимагатиме видачі продовольчих субсидій, у зв'язку з чим державний бюджет доведеться наповнювати за допомогою Міжнародного валютного фонду», – узагальнюється в аналізі центру "Istituto per gli studi di politica internazionale".

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що в Організації Об'єднаних Націй прогнозують зіштовхнення населення всього світу з пеклом на землі, якщо не буде негайної реакції на війну в Україні.

Читайте також:
Війна
Крім місцевих військовослужбовців армії африканської країни на базі розміщувалися російські бойовики із компанії Євгєнія Пригожина.
22 квітня, 18:24
Економіка
Москва підкупила Каїр чималим ясаком. Тепер найбільша за чисельністю африканська країна перебуває у російській антизахідній коаліції.
10 березня, 21:07
Опінії
Голова казначейства США каже, що путін створив економічні проблеми розпочавши війну
21 січня, 13:25
Життя
Цей далекоглядний проект прийшов до Адама Діме, коли він повернувся додому після кількох років роботи в Європі.
29.12.2022, 15:26
Світ
Дмитро Ситий потрапив під санкції США за зв'язки з групою найманців, заснованою Євгеном Пригожиним.
16.12.2022, 23:57
Політика
Ресурсна федерація московія продовжує самовбивче піке у безодню. Бункерний щур вирішив застосувати останні дипломатичні козирі.
29.10.2022, 17:00