Уряди африканських країн готові пожертвувати Україною заради краденого зерна

СВІТ
14 червня, 07:56
Уряди африканських країн готові пожертвувати Україною заради краденого зерна
Фото: Eurasia Review

На чорному континенті загострюється проблема масового голоду, адже пшениця з росії та України покриває понад 40% потреб населення Африки.

Вказана тривожна звістка тим більше підштовхує деякі країни (а їх там аж 54 – прим. ред.) домовлятися з путінським режимом, який зможе розширити свій вплив.

Про це в аналітичному огляді штучної глобальної продовольчої кризи на шпальтах видання "Deutsche Welle" пише фаховий економіст Клавдія Брьоль, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Цілком очевидно, що у масштабному голоді, який насувається, винна виключно росія – через вторгнення в Україну, руйнування виробничих потужностей і блокади чорноморських портів.

Але натомість уряди низки країн "чорного континенту" мають з цього приводу інакші, певно і не власні міркування.

«Ті, хто вважає, що морська блокада України підігріває гнів проти росії як агресора, помиляються. Як показав візит до Москви очільника Африканського союзу Макі Салла, африкано-російські відносини, як і раніше, міцні та нерозривні, без перебільшення. Суперечка про відповідальність і пшеницю все глибше відкидає Африку та її колишніх західних партнерів, чим охоче скористається не тільки Москва, але і Пекін.

Те, що континент не поділяє позиції колективного Заходу щодо війни в Україні, стало очевидним уже під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН цьогоріч у березні. Як і президент Владімір Путін, Маккі Салл закликав до скасування антиросійських санкцій. Для Африканського союзу інтереси своїх членів важливіші за суверенітет України. Якими б надуманими не були б російські аргументи, вони знаходять великий відгук в Африці», – стверджує Клавдія Брьоль.

На думку авторитетного німецького юриста, зараз все вирішує час: раніше у багатьох регіонах Африки також виявляли локальні прояви голоду, але після російської блокади чорноморських потів і відсутності пшениці з України криза набуває континентального масштабу.

«Від початку воєнної агресії на світовому ринку різко зросли ціни на широкий спектр харчових продуктів і паливо. У майбутньому навіть власні врожаї країн можуть опинитися під загрозою, оскільки добрива стали дефіцитними та дорогими для мільйонів дрібних фермерів. Росія одна із провідних світових експортерів азотних, калійних і фосфорних добрив, тому її влада через африканські уряди хоче натиснути на Захід і скоріше позбутися санкцій.

Так, Європейський союз і США вже пообіцяли надзвичайну допомогу та великі програми інвестицій у сільське господарство Африки, але це допоможе у майбутньому, тоді як від голоду помирають зараз. Фактично, час грає на росію і всі розуміють наслідки. Путін уже багато років прагне створення проросійських альянсів в Африці, щоби розширити свій вплив, як це було у совєцьку добу. І, схоже, він досягає певного успіху», – підсумовує Клавдія Брьоль.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що через російську воєнну агресію проти України весь світ більше не житиме у зоні комфорту.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Ще один випадок залежності, здавалося б цивілізованого і назверх демократичного, Західного світу від корупційних грошей Кремля.
02 грудня, 18:12
Світ
Дарма, що поки в Генеральній асамблеї Організації об'єднаних націй і невідомо за яку конкретно суму валютних коштів...
15 листопада, 18:09
Опінії
"Трамп навалял питуну трюнделей, которых питун спокойно проглотил".
04 листопада, 15:34
Опінії
Лідерові світового розмовного жанру до справжньої політики, не кажучи про совість, як на Говерлу рачки.
04 листопада, 11:27
Світ
У підчерев'ї ресурсної федерації московії триває підкилимна гра. Тегеран і Анкара борються за право першості впливу на стратегічний регіон.
21 жовтня, 17:23