Уряди африканських країн готові пожертвувати Україною заради краденого зерна

СВІТ
14.06.2022, 07:56
Уряди африканських країн готові пожертвувати Україною заради краденого зерна
Фото: Eurasia Review

На чорному континенті загострюється проблема масового голоду, адже пшениця з росії та України покриває понад 40% потреб населення Африки.

Вказана тривожна звістка тим більше підштовхує деякі країни (а їх там аж 54 – прим. ред.) домовлятися з путінським режимом, який зможе розширити свій вплив.

Про це в аналітичному огляді штучної глобальної продовольчої кризи на шпальтах видання "Deutsche Welle" пише фаховий економіст Клавдія Брьоль, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Цілком очевидно, що у масштабному голоді, який насувається, винна виключно росія – через вторгнення в Україну, руйнування виробничих потужностей і блокади чорноморських портів.

Але натомість уряди низки країн "чорного континенту" мають з цього приводу інакші, певно і не власні міркування.

«Ті, хто вважає, що морська блокада України підігріває гнів проти росії як агресора, помиляються. Як показав візит до Москви очільника Африканського союзу Макі Салла, африкано-російські відносини, як і раніше, міцні та нерозривні, без перебільшення. Суперечка про відповідальність і пшеницю все глибше відкидає Африку та її колишніх західних партнерів, чим охоче скористається не тільки Москва, але і Пекін.

Те, що континент не поділяє позиції колективного Заходу щодо війни в Україні, стало очевидним уже під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН цьогоріч у березні. Як і президент Владімір Путін, Маккі Салл закликав до скасування антиросійських санкцій. Для Африканського союзу інтереси своїх членів важливіші за суверенітет України. Якими б надуманими не були б російські аргументи, вони знаходять великий відгук в Африці», – стверджує Клавдія Брьоль.

На думку авторитетного німецького юриста, зараз все вирішує час: раніше у багатьох регіонах Африки також виявляли локальні прояви голоду, але після російської блокади чорноморських потів і відсутності пшениці з України криза набуває континентального масштабу.

«Від початку воєнної агресії на світовому ринку різко зросли ціни на широкий спектр харчових продуктів і паливо. У майбутньому навіть власні врожаї країн можуть опинитися під загрозою, оскільки добрива стали дефіцитними та дорогими для мільйонів дрібних фермерів. Росія одна із провідних світових експортерів азотних, калійних і фосфорних добрив, тому її влада через африканські уряди хоче натиснути на Захід і скоріше позбутися санкцій.

Так, Європейський союз і США вже пообіцяли надзвичайну допомогу та великі програми інвестицій у сільське господарство Африки, але це допоможе у майбутньому, тоді як від голоду помирають зараз. Фактично, час грає на росію і всі розуміють наслідки. Путін уже багато років прагне створення проросійських альянсів в Африці, щоби розширити свій вплив, як це було у совєцьку добу. І, схоже, він досягає певного успіху», – підсумовує Клавдія Брьоль.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що через російську воєнну агресію проти України весь світ більше не житиме у зоні комфорту.

Читайте також:
Опінії
Росіяни за командою воєнних злочинців цілеспрямовано б’ють ракетами по підстанціях навколо українських атомних станцій
21 листопада, 09:36
Політика
У понеділок світові ціни на нафту підвищилися після загострення бойових дій між росією та Україною на вихідних.
18 листопада, 15:35
Політика
У команді Трампа виникло занепокоєння стосовно кандидата на посаду голови Пентагону.
16 листопада, 11:03
Опінії
Коли американці косплеять Україну стає трохи страшно і хочеться спитати, куди котиться цей бладі факінг ворлд.
16 листопада, 08:09
Політика
За інформацією Tagesschau, дзвінок тривав близько години
15 листопада, 17:23
Політика
Він відомий як один із найпереконливіших шанувальників «Ізраїлю» та противник фінансування України.
14 листопада, 16:22