Пристрасті навколо Пічного потоку-2

СВІТ
10.08.2020, 20:01
Пристрасті навколо Пічного потоку-2

Німеччина обурена погрозами санкцій з боку США через "Північний потік-2"

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас висловив своєму американському колезі Майку Помпео "невдоволення" через погрози санкцій Вашингтона щодо німецького порту у зв'язку з газопроводом "Північний потік-2".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

У Берліні Мааса запитали про лист трьох сенаторів США, в якому вони пообіцяли жорсткі санкції проти операторів ключового німецького порту, що беруть участь у будівництві газопроводу.

У листі від 5 серпня сенатори Тед Круз, Том Коттон і Рон Джонсон пригрозили серйозними наслідками, якщо компанія, що експлуатує порт Мукран на Рюгені, негайно не припинить логістичну підтримку "Північного потоку-2".

Два судна під російським прапором "Фортуна" і "Академік Черський", які повинні добудувати трубопровід, знаходяться в порту Мукран.

Судно Академік Черський
Судно Академік Черський
Фото:Reuters

Проєкт оборонного бюджету США передбачає посилення санкцій проти "Північного потоку-2". Зокрема, нові санкції торкнуться компаній, які будуть сприяти продажу, оренді або наданню суден для прокладки "Північного потоку-2".

Російський трубовкладач "Академік Черський" йшов з російського далекосхідного порту Находка близько трьох місяців ‒ періодично кардинально змінюючи курс. В самому порту Мукрана знаходяться труби, які потрібно використовувати для будівництва Північного потоку-2.

Супутникові фотознімки від 10 травня 2020 року показують переміщення заздалегідь зварених на березі частин труб. 

Читайте також:
Для більшості європейських політиків гроші Кремля все ж важливіші за власні принципи, Естонія тут не виключення.
27 лютого, 14:36
Перефразовуючи давньоримський вислів — «Moscovia delenda est!» — варто зазначити, що Кремль паде не без участі Туреччини.
26 лютого, 09:33
Президент Туреччини дорікнув лідерам країн Європейського союзу за пасивну позицію у невирішеності глобальних проблем на тлі пандемії.
20 лютого, 10:48
“18 лютого 2014-го року в центрі Києва були вбиті, смертельно поранені і померли 40 осіб”.
18 лютого, 15:55
Сьогодні між китайцями та американськими компаніями починається справжня “рубка” за “Мотор Січ”.
31 січня, 14:19