«ПриватБанк» звинуватив Коломойського з росіянами у відмиванні 100 млн доларів

КРИМІНАЛ
26.07.2020, 14:33
Коломойський з Боголюбовим
Коломойський з Боголюбовим
Фото: patrioty.org.ua

Назагал Коломойського звинувачують у відмиванні майже 800 млн доларів.

«Приватбанк», який націоналізували в 2016 році, заявив у суд на свого колишнього власника Ігоря Коломойського, звинувативши його у відмиванні майже 800 млн доларів. Зараз банк зажадав відшкодування збитків.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

В матеріалі журналістів йдеться, що «ПриватБанк» перевірив додаткові документи і подав до суду в американському штаті Делавер позов проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Банкіри стверджують, що його колишній власник відмив 660 млн доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 млн через інші американські фірми.

Раніше «ПриватБанк» вже подавав позов у штаті Делавер у травні 2019 року, стверджуючи, що колишні власники відмили 623 млн доларів. Справу продовжують розглядати.

В новому позові йдеться, що ще 86 млн доларів понад заявлених раніше цифр відмили в період 2008-2010 років, вивівши ці кошти на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку «Ренесанс-капітал».

Як стверджується в позові, Коломойський з Боголюбовим скупили активи в США на суми в сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позиками, які видавав «ПриватБанк» різноманітним компаніям, які контролювали самі ж бізнесмени. Далі, стверджує банк, ці кошти відмивалися в США через заплутану схему махінацій.

Нагадаємо, зараз ведуться судові тяжби між Національним банком України та Ігорем Коломойським за право володіти «ПриватБанком».

Нагадаємо також, що держава націоналізувала «Приватбанк» через побоювання, що цей найбільший комерційний банк у країні може збанкрутувати через нестачу капіталу на суму в 5,5 мільярдів доларів.

Західні посадовці і фінансові інституції закликають Україну домогтися повернення хоча б частини з мільярдів доларів, які держава витратила на порятунок банку від наслідків, як кажуть у Києві, дій обох олігархів.

вибір редакції
Читайте також:
“Спроба стримати ріст цін і інфляцію завершиться неможливістю для бізнесу та населення отримати доступне фінансування”.
22 липня, 15:56
Сума кредиту нашої країни перед МВФ, це петля, яка з кожним перекредитуванням буде затягуватись все щільніше і щільніше навкруг шиї.
05 червня, 15:12
Також він повідомив, що Ілля Кива надіслав до Туреччини своїх найманців, щоб вони зламали йому хребет.
18:05
Конструкторське бюро отримувало значні контракти від уряду країни окупанта.
17:47
Його спільника засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією половини належного йому майна.
23 вересня, 11:08