Приватизована трагедія: у Канаді політики танцюють на кістках 215 убитих дітлахів

СВІТ
14.09.2021, 10:24
Приватизована трагедія: у Канаді політики танцюють на кістках 215 убитих дітлахів
Фото: Google

Виявлення масового поховання дітей індіанців у закритому католицькому інтернаті містечка Камплус спричинило напади на християн.

Так звані "поборники прав людини" вже відкрито закликають до помсти місцевому християнському духівництву, змушуючи владу країни "зачищати" культурний простір.

Днями у провінції Онтаріо громадські активісти з-поміж ліворадикалів на знак протесту проти дискримінації корінного населення Канади знищили у вогні 5000 дитячих книг, а у Британській Колумбії невідомі здійснили підпал кількох католицьких соборів.

Відповідну інформацію з місця подій оприлюднила низка видань, зокрема "Radio Canada" та "Canadian Catholic News",  інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами ініціаторів обох злочинів, своїми діями вони демонструють канадійському суспільству "боротьбу з застарілими стереотипами про індіанців, расизмом та іншими неприпустимими видами упереджень".

Головною причиною, яка спонукала лівих активістів за мовчазної згоди місцевих політиків вдатися до радикальних заходів — є багаторічне іґнорування проблеми знущань і катувань дітей корінних жителів країни з боку католицьких парохів.

Як вдалося з'ясувати, у містечку Камплус, де було виявлено масове поховання дітей індіанців, наразі працює експертна група Організації об'єднаних націй, яка закликала владу Канади та Ватикан провести незалежне розслідування вказаного злочину з метою притягти винних.

«Ми закликаємо уряд провести повноцінні слідчі дії причин й обставин, пов'язаних із зазначеними смертельними випадками, включаючи експертизу знайдених останків, а також приступити до ідентифікації та реєстрації зниклих безвісти дітей. Немислимо, щоби Канада і Ватикан залишили такі жахливі злочини неврахованими та без повного відшкодування шкоди сім'ям невинно загиблих», — йдеться у заяві Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

В ООН також наголосили на необхідності провести аналогічне розслідування у всіх інших християнських школах-інтернатах для корінних народів у Канаді, детально вивчити звинувачення в скоєнні тортур і знущань, а ще живих порушників негайно притягнути до відповідальності.

Натомість канадійський прем'єр-міністр Джастін Трюдо "глибоко розчарований" діями Католицької Церкви у країні, а тому зажадав від її представників надати всі необхідні документи, що стосуються інтернатів для індіанців, виплативши компенсації постраждалим.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Папа Римський Франциск поклав усю вину за масові вбивства дітей у Канаді на "європейське колоніальне мислення".

Палаючий храм у провінції Британська Колумбя (наші дні)
Палаючий храм у провінції Британська Колумбія (наші дні)
Родини вбитих індіанських дітей перед входом до католицького інтернату у Каплусі
Родини вбитих індіанських дітей перед входом до католицького інтернату у Каплусі
Спалені дитячі книги у провінції Онтаріо (наші дні)
Спалені дитячі книги у провінції Онтаріо (наші дні)
Читайте також:
Нормальні сусіди прийшли, привітали, натомість у наших, як завжди, – язики у дупі та руки по струнці...
15 січня, 14:00
5 років боротьби на ниві просвітництва і барикадах українського культурного фронту...
26.12.2021, 18:41
FS Auvergne здатен знищувати надводні кораблі та наземні об’єкти противника
24.12.2021, 15:59
Арт-центр "ZELO" проведе майстер-клас із олійного живопису для початківців!
13.12.2021, 13:35
Меморіальний комплекс на честь полеглих за свободу і незалежність українських захисників відкрили у Пирятині.
07.12.2021, 13:37
27 листопада 2021 року Військово-медичному управлінню Служби безпеки України (ВМУ СБУ) виповнюється 30 років.
27.11.2021, 15:05