Приватизована трагедія: у Канаді політики танцюють на кістках 215 убитих дітлахів

СВІТ
14 вересня, 10:24
Приватизована трагедія: у Канаді політики танцюють на кістках 215 убитих дітлахів
Фото: Google

Виявлення масового поховання дітей індіанців у закритому католицькому інтернаті містечка Камплус спричинило напади на християн.

Так звані "поборники прав людини" вже відкрито закликають до помсти місцевому християнському духівництву, змушуючи владу країни "зачищати" культурний простір.

Днями у провінції Онтаріо громадські активісти з-поміж ліворадикалів на знак протесту проти дискримінації корінного населення Канади знищили у вогні 5000 дитячих книг, а у Британській Колумбії невідомі здійснили підпал кількох католицьких соборів.

Відповідну інформацію з місця подій оприлюднила низка видань, зокрема "Radio Canada" та "Canadian Catholic News",  інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами ініціаторів обох злочинів, своїми діями вони демонструють канадійському суспільству "боротьбу з застарілими стереотипами про індіанців, расизмом та іншими неприпустимими видами упереджень".

Головною причиною, яка спонукала лівих активістів за мовчазної згоди місцевих політиків вдатися до радикальних заходів — є багаторічне іґнорування проблеми знущань і катувань дітей корінних жителів країни з боку католицьких парохів.

Як вдалося з'ясувати, у містечку Камплус, де було виявлено масове поховання дітей індіанців, наразі працює експертна група Організації об'єднаних націй, яка закликала владу Канади та Ватикан провести незалежне розслідування вказаного злочину з метою притягти винних.

«Ми закликаємо уряд провести повноцінні слідчі дії причин й обставин, пов'язаних із зазначеними смертельними випадками, включаючи експертизу знайдених останків, а також приступити до ідентифікації та реєстрації зниклих безвісти дітей. Немислимо, щоби Канада і Ватикан залишили такі жахливі злочини неврахованими та без повного відшкодування шкоди сім'ям невинно загиблих», — йдеться у заяві Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

В ООН також наголосили на необхідності провести аналогічне розслідування у всіх інших християнських школах-інтернатах для корінних народів у Канаді, детально вивчити звинувачення в скоєнні тортур і знущань, а ще живих порушників негайно притягнути до відповідальності.

Натомість канадійський прем'єр-міністр Джастін Трюдо "глибоко розчарований" діями Католицької Церкви у країні, а тому зажадав від її представників надати всі необхідні документи, що стосуються інтернатів для індіанців, виплативши компенсації постраждалим.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Папа Римський Франциск поклав усю вину за масові вбивства дітей у Канаді на "європейське колоніальне мислення".

Палаючий храм у провінції Британська Колумбя (наші дні)
Палаючий храм у провінції Британська Колумбія (наші дні)
Родини вбитих індіанських дітей перед входом до католицького інтернату у Каплусі
Родини вбитих індіанських дітей перед входом до католицького інтернату у Каплусі
Спалені дитячі книги у провінції Онтаріо (наші дні)
Спалені дитячі книги у провінції Онтаріо (наші дні)
вибір редакції
Читайте також:
Озброєний громадянин захищав себе і власне майно від незаконного проникнення колекторів та поліції.
01 вересня, 14:34
З 21 по 24 серпня на Херсонщині полтавська делегація брала участь у фіналі XXIII Міжнародної програми "Студентська республіка".
28 серпня, 13:24
Кілька тисяч мешканців Запорізької громади пройшлися центральним проспектом міста, щоби привітати Україну з Днем її народження.
24 серпня, 11:34
Представники Сил оборони Фінляндії візьмуть участь у святковому параді на честь 30-річчя незалежності України.
21 серпня, 21:08
У карельському урочищі Сандармох, де у 1930-х роках розстріляли цвіт української та фінської націй, провели пам'ятний захід.
06 серпня, 11:16