ПРО ЩО ПИСАВ Л. М. ТОЛСТОЙ, ТА ЧОМУ ЙОГО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ЧУЖОЗЕМЦІ НА НАШІЙ ЗЕМЛІ.

20.07.2021, 16:50
ПРО ЩО ПИСАВ Л. М. ТОЛСТОЙ, ТА ЧОМУ ЙОГО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ЧУЖОЗЕМЦІ НА НАШІЙ ЗЕМЛІ.

Алкоголь губить тілесне здоров'я людей, губить розумові здібності, губить добробут сімей і, що найжахливіше, губить їх потомство.

Попри це, з кожним роком все більше й більше поширюється вживання спиртних напоїв та пияцтво.

Заразна хвороба захоплює все більше й більше людей: п'ють уже жінки, дівчата, діти. Дорослі не тільки не заважають цьому отруєнню, але самі, п'яні, заохочують їх. Багатим та бідним видається, що веселим не можна бути інакше, як п'яним або напівп'яним. Здається, що при будь-якому важливому випадку життя - похорони, весілля, хрестини, розлука, побачення - найкращий засіб показати своє горе або радість полягає в тому, щоб одурманитись та, втративши людське обличчя, уподібнитися тварині.

Найдивніше те, що люди гинуть від пияцтва та гублять інших, самі не знаючи, навіщо вони це роблять. Справді, якщо кожен запитає себе, для чого люди п'ють, він не знайде відповіді.

Сказати, що вино смачне - не можна, тому що кожен знає, що вино та пиво, якщо вони не підсолоджені, здаються неприємними для тих, хто їх п'є перший раз. До вина привчаються, як і до іншої отрути - тютюну, - потроху, і подобається вино тільки після того, як людина звикне до того сп'яніння, яке воно викликає.

Сказати, що вино корисне для здоров'я - теж ніяк не можна тепер, коли багато лікарів, займаючись цією справою, визнали, що ні горілка, ні вино, ні пиво не можуть бути здорові, тому що поживності в них немає, а є тільки отрута, яка шкідлива.

Сказати, що вино додає сили, теж не можна, тому що не раз і не два, а сотні разів було помічено, що певна кількість непитущих людей працює краще ніж така ж кількість пиятиків. І на сотнях та тисячах людей можна помітити, що люди, які п'ють одну воду, сильніше та здоровіше тих, які п'ють вино.

Кажуть теж, що вино гріє, але і це - неправда. Будь-хто знає, що випивши, зігріваєшся лише на короткий проміжок часу, а після скоріше замерзнеш, ніж тверезий. Сказати, що якщо випити на похоронах, на хрестинах, на весіллях, при побаченнях, при розлуці, при купівлі чи продажу, то краще обдумаєш ту справу, до якої готуєшся, - теж ніяк не можна ! У всіх цих випадках потрібно не одуріти від вина, а зі свіжою головою обговорити справу. Чим важливіше випадок, то тверезіше треба бути.

Не можна сказати й того, щоб шкідливо буде кинути пити вино тому, хто звик до нього, тому що ми щодня бачимо, як пиятики потрапляють до в'язниці й живуть там без вина та тільки стають здоровіше.

Не можна сказати й того, щоб від вина і більше веселощів було. Правда, що від вина на певний час люди наче й зігріваються і веселішають, але і те й інше ненадовго. І як людина, що зігрілася вином - швидше замерзне, так і ставши веселішою від вина людина, дуже швидко робиться нудною. Тільки варто зайти до наливайки та подивитися на бійку, крик, сльози, щоб зрозуміти те, що не радує вино людей.

І що ж? І не смачне вино, і не корисне, і не зміцнює, і не гріє, і не допомагає в справах, і все-таки стільки людей його п'ють, і чим далі, то більше.

Навіщо ж люди п'ють і гублять себе та інших людей?

"Всі п'ють та пригощають, не можна ж мені не пити та не пригощати", - відповідають на це багато. Живучи серед п'яних, ці люди точно уявляють, що всі навколо п'ють та пригощають. Але ж це неправда. Якщо людина злодій, то він буде водитися зі злодіями та буде йому здаватися, що всі злодії. Але варто йому кинути злодійство, стане він водитися з чесними людьми та побачить, що не всі злодії. Те ж і з пияцтвом. Не всі п'ють та пригощають. Якби всі пили та пригощали, то життя стало б пеклом, але цього не може бути, тому що серед тих людей, що заблукали завжди були й тепер є багато розумних. Завжди були й тепер є багато мільйонів непитущих людей які розуміють, що пити чи не пити - справа не жартівлива.

Якщо зчепилися рука з рукою люди п'ють та тиснуть на інших людей і хочуть споїти весь світ, то пора і людям розумним зрозуміти, що і їм треба схопитися рука з рукою та боротися зі злом, щоб і їх дітей не споїли.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
«Пацієнти з України виявилися дуже небезпечними для європейських лікарень»
30 вересня, 09:34
Полтава
Упродовж 8-15 лютого у місті зареєстровано 1163 випадки захворювань. Більшість із них — 768 дітей віком до 17 років із діагнозом ГРВІ.
16 лютого, 07:16
Світ
У російських газованих напоях виявили підсолоджувачі, які можуть викликати рак.
19.10.2023, 14:21
Життя
Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.
29.08.2023, 19:04
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25.08.2023, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15.08.2023, 13:33