Професор Тімоті Снайдер звинуватив західні еліти у сліпому москвофільстві

ПОЛІТИКА
26 серпня, 14:52

Небажання бачити геополітичну суб'єктність України спотворює дійсність європейців та американців. Вони досі переконані, що РФ — наддержава.

Таку думку в етері «Радіо Свобода» висловив дійсний професор Єльського університету, фахівець з історії Східної Європи пан Тімоті Снайдер. Він визнав, що країни Заходу свідомо хочуть завадити розвалу ресурсної федерації.

Зі слів авторитетного американського науковця, нині серед західного істеблішменту рівночасно існує дві помилки, причому дуже глибоких й укорінених. Вони постійно впливають на зовнішню політику США та держав-учасниць Європейської спільноти.

«Перша з них — це те, що коли РФ розвалиться, як імперія, то це обов'язково спричинить якийсь жах, на зразок неконтрольованого поширення ядерної зброї, або потягне за собою ще якийсь колапс для інших країн. При цьому майже ніколи не розглядається той варіант, що розвал РФ, як імперіалістичної держави, може бути корисним і для всього світу, і для поневолених Москвою народів, і обернутися чимось хорошим і прогресивним», — заявив пан Снайдер.

Дослідник наводить приклад поразки Російської імперії японцям у 1905 році, що дало старт цілій низці демократичних реформ, якими скористалися не лише фіни із поляками, а й українці. За словами Снайдера, розвал імперій, зрештою, це завжди добре, і вигідно народам цих імперій.

«Я вважаю. що ми тут на Заході опинилися у пастці марнославства, коли переконані на 100% у своїй здатності все й усюди контролювати; насправді, все ж навпаки. Тому друга структурна помилка — ні США, ні ЄС не можуть впливати на збереження імперій та підтримку їхнього існування. Захід переоцінює власну силу.

Ми не хотіли, щоби розпалася Югославія — вона розпалася. Ми не хотіли, щоби розпалася Чехословаччина — вона розпалася. Ми не хотіли, щоби розпався СССР — американці дуже багато працювали в 1991 році над тим, щоби зберегти Совєцький Союз. Це те — чого ми хотіли, але ми не змогли цього досягти », — наголосив історик з Єльського університету.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що кожен кремлівський керманич підлаштовував під себе не тільки теперішнє, але й минуле. І бункерний дід путін тут не першовідкривач, а навпаки закривач.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Світ має визнати поневолені росією народи
22 серпня, 16:35
Політика
Поки на полі бою від Куп'янська до Кінбурна вирішується доля України, дезінтеграцію ресурсної федерації московії просувають у Балтії.
08 квітня, 14:56
Політика
10 років поспіль влада у Києві свідомо ігнорує вагомий фактор у війні проти РФ. Не всі жителі країни-окупанта підтримують кривавий конфлікт.
05 квітня, 13:45
Опінії
Потрібна підтримка антиімперських національних і демократичних рухів у середині РФ. На жаль, цього багато хто досі ніяк не може зрозуміти.
24 березня, 10:24
Політика
Україна визнає право інгуського народу на самовизначення та створення незалежної суверенної національної держави
23 лютого, 15:11
Політика
Києву вкрай важливо відкрити другий фронт проти агресора. І цим фронтом цілком можуть стати уярмлені корінні народи майбутньої постросії.
14 лютого, 08:25