Прохання 23 рабинів не допомогло Коломойському вийти з СІЗО
Шевченківський суд Києва відмовив Ігорю Коломойському в зміні запобіжного заходу з утримання під вартою на домашній арешт.
24 жовтня суд розглянув питання про зміну запобіжного заходу олігарху Ігорю Коломойському. Його залишили під вартою.
Також суд зобов'язав організувати надання медичної допомоги громадянину Ізраїлю та Кіпру Коломойському та забезпечити необхідне лікування.
Адвокати клопотали про зміну запобіжного заходу з перебування під вартою (з альтернативою застави у 3,8 млрд грн) на цілодобовий домашній арешт у будинку Коломойського у селі Микільське-на-Дніпрі у Дніпропетровській області.
Вони посилалися на погіршення здоровʼя Ігоря Коломойського. Сам олігарх повідомив суду, що вже вісім років страждає на панкреатит та діабет, а у СІЗО упродовж місяця не приймав необхідний препарат, який має вживати щотижня. Через це, мовляв, загострилися хронічні захворювання.
Прокурор Сергій Демʼянчук наголошував, що вже 25 жовтня будуть проводити збір аналізів для обстеження Коломойського співробітники приватної медустанови, про що просив сам олігарх. Коломойський також просив про обстеження у Дніпрі, але слідчі відмовилися його перевозити.
Вчора українські рабини звернулися з офіційним листом до генерального прокурора України Андрія Костіна з приводу утримання під вартою громадянина Ізраїлю Ігоря Коломойського і щодо можливості перегляду запобіжного заходу для нього.
У цьому листі 23 головні рабини різних регіонів та міст України акцентували увагу генпрокурора на видатній ролі та особистому внеску Ігоря Коломойського у збереження територіальної цілісності України, стабілізацію кількох міст регіонів України під час та після Революції Гідності, а також проблеми зі станом здоров'я. Також було зазначено, що Ігор Коломойський не перебуває під підозрою у вчиненні злочинів проти національної безпеки України або у причетності до насильницьких злочинів, а також не виїжджав за кордон з початку повномасштабної війни рф проти України.
Крім того, було підкреслено, що Ігор Коломойський, будучи «бізнесменом» та «благодійником», підтримує єврейську громаду в Україні, у 2008 році він був обраний президентом Об’єднаної єврейської общини України, а у 2010 році — президентом Європейської єврейської ради.
У зв’язку з цим рабини попросили суд переглянути доцільність утримання під вартою Ігоря Коломойського з точки зору гуманності та неупередженості.
Офіс Генерального прокурора та суд не відреагували на прохання рабинів, і Коломойського залишили під вартою. Позиція суду і прокуратури є зрозумілою та обґрунтованою, адже сьогодні стало відомо, що з України вдалося виїхати іншому фігуранту справи «ПриватБанку».
Підозрюваний у привласненні майна колишній перший заступник голови правління «ПриватБанку» Володимир Яценко, якого випустили під заставу в понад 52 млн грн, виїхав за кордон.
У березні 2022 закінчилися строки встановлених судом обов'язків для Яценка і, оскільки на думку правоохоронців він не переховувався, нових зобов’язань на нього не накладали. Відповідно, він виїхав з України як «особа з інвалідністю другої групи».
Вивчаючи історію фінансового «успіху» Коломойського, не можемо зрозуміти, куди правоохоронні органи України поділи неодноразові заяви 23 рабинів про злочини з розкрадання коштів вкладників «ПриватБанку», грабунку умовно державної Укрнафти, вчинені Коломойським і його соплемінниками?