Прощавай, Колумбе!

ІСТОРІЯ
11 жовтня, 20:14
Прощавай, Колумбе!
Фото: google

Боротьба з інформаційною пропагандою минулого відбувається в усіх країнах світу… Не виняток і США…

Американці, які вважають себе нащадками корінних народів, розпочали справжню інформаційну війну проти «славетного» минулого її колонізаторів, зокрема Христофора Колумба. Обвинувачений у різноманітних злочинах, від работоргівлі до геноциду корінних народів, Христофор Колумб втратив прихильність багатьох жителів США.

У 1977 році, всього через п'ять років після того, як День Колумба, що відзначається 14 жовтня, став національним святом американців, учасники Міжнародної конференції Організації Об'єднаних Націй з дискримінації щодо корінного населення в Північній і Південній Америці запропонували День корінних народів у якості заміни.У 1990 році Південна Дакота — перший штат, який відмовився від Дня Колумба на користь свята корінних американців, а у 1992 році прогресивне місто Берклі, штат Каліфорнія, вперше відзначило День корінних народів на знак протесту проти святкування 500-ліття прибуття Колумба до Нового Світу.

Тепер 14 штатів і понад 130 американських міст або повністю відмовилися від Дня Колумба, або відзначають День корінних народів у другий понеділок жовтня. Гаваї називають це Днем першовідкривачів і вшановують полінезійських першовідкривачів Гаваїв.


Державний механізм довгий час нав’язував ідеалізовану постать Христофора Колумба. У дитинстві багато американців дізнавалися про корінні народи тільки у школі. Уроки історії зазвичай орієнтувалися на європейський світогляд, який сприймав колонізацію Америки, як шляхетне відкриття.

Підсилення самосвідомості серед нащадків корінних американців дозволило поглянути на історію з дещо іншого ракурсу, внаслідок чого і з’явився День корінних народів, який відзначається на противагу попередній пропаганді.

вибір редакції
Читайте також:
Перед нами непересічна особистість мислителя з плеяди філософів-правдолюбів доби Нового часу.
18 жовтня, 14:32
Існує версія, що більшовицькі карателі розстрілювали його з кулемета, тому що не могли здолати фізично...
16 жовтня, 14:46
Відома кінострічка режисера Станіслава Говорухіна заснована на трагіко-драматичній повісті Віктора Проніна "Жінка по середах"...
15 жовтня, 09:03
З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.
14 жовтня, 16:22
У 1936 році спадкоємець "вождя світового пролетаріату" Іосіф Джуґашвілі-Сталін організував чистку місті на берегах Неви.
14 жовтня, 12:53