Прощавай, Колумбе!

ІСТОРІЯ
11.10.2021, 20:14
Прощавай, Колумбе!
Фото: google

Боротьба з інформаційною пропагандою минулого відбувається в усіх країнах світу… Не виняток і США…

Американці, які вважають себе нащадками корінних народів, розпочали справжню інформаційну війну проти «славетного» минулого її колонізаторів, зокрема Христофора Колумба. Обвинувачений у різноманітних злочинах, від работоргівлі до геноциду корінних народів, Христофор Колумб втратив прихильність багатьох жителів США.

У 1977 році, всього через п'ять років після того, як День Колумба, що відзначається 14 жовтня, став національним святом американців, учасники Міжнародної конференції Організації Об'єднаних Націй з дискримінації щодо корінного населення в Північній і Південній Америці запропонували День корінних народів у якості заміни.У 1990 році Південна Дакота — перший штат, який відмовився від Дня Колумба на користь свята корінних американців, а у 1992 році прогресивне місто Берклі, штат Каліфорнія, вперше відзначило День корінних народів на знак протесту проти святкування 500-ліття прибуття Колумба до Нового Світу.

Тепер 14 штатів і понад 130 американських міст або повністю відмовилися від Дня Колумба, або відзначають День корінних народів у другий понеділок жовтня. Гаваї називають це Днем першовідкривачів і вшановують полінезійських першовідкривачів Гаваїв.


Державний механізм довгий час нав’язував ідеалізовану постать Христофора Колумба. У дитинстві багато американців дізнавалися про корінні народи тільки у школі. Уроки історії зазвичай орієнтувалися на європейський світогляд, який сприймав колонізацію Америки, як шляхетне відкриття.

Підсилення самосвідомості серед нащадків корінних американців дозволило поглянути на історію з дещо іншого ракурсу, внаслідок чого і з’явився День корінних народів, який відзначається на противагу попередній пропаганді.

Читайте також:
Світ
Сім'ї жертв терактів 11 вересня 2001 року подали до суду на «Талібан» і домагаються доступу до цих коштів у федеральному суді
13 лютого, 09:31
Історія
У 1771-1774 роках наших козаків в Європі порівнювали на аби з ким, а саме з лицарями Мальтійського ордену, відомих як госпітальєри.
01 липня, 19:21
Історія
Акт Відновлення Української Держави – це один із етапів боротьби українців за власну державність у розпалі Другої світової війни.
30 червня, 18:12
Історія
Мудрого – не одурити, чесного – не купити, а мужнього – не зламати...
30 червня, 09:02
Історія
Перемога козацько-кримської коаліції над московитами у Конотопа – героїчна сторінка нашої історії. Втім, вона не дала змоги виграти війну.
29 червня, 16:00
Історія
З метою відбілити аґресію, кремлівська пропаґанда звинуватила у провокаціях свого сусіда. Але ніхто не повірив у добрі наміри окупанта.
25 червня, 09:07