Прощавай, Колумбе!

ІСТОРІЯ
11.10.2021, 20:14
Прощавай, Колумбе!
Фото: google

Боротьба з інформаційною пропагандою минулого відбувається в усіх країнах світу… Не виняток і США…

Американці, які вважають себе нащадками корінних народів, розпочали справжню інформаційну війну проти «славетного» минулого її колонізаторів, зокрема Христофора Колумба. Обвинувачений у різноманітних злочинах, від работоргівлі до геноциду корінних народів, Христофор Колумб втратив прихильність багатьох жителів США.

У 1977 році, всього через п'ять років після того, як День Колумба, що відзначається 14 жовтня, став національним святом американців, учасники Міжнародної конференції Організації Об'єднаних Націй з дискримінації щодо корінного населення в Північній і Південній Америці запропонували День корінних народів у якості заміни.У 1990 році Південна Дакота — перший штат, який відмовився від Дня Колумба на користь свята корінних американців, а у 1992 році прогресивне місто Берклі, штат Каліфорнія, вперше відзначило День корінних народів на знак протесту проти святкування 500-ліття прибуття Колумба до Нового Світу.

Тепер 14 штатів і понад 130 американських міст або повністю відмовилися від Дня Колумба, або відзначають День корінних народів у другий понеділок жовтня. Гаваї називають це Днем першовідкривачів і вшановують полінезійських першовідкривачів Гаваїв.


Державний механізм довгий час нав’язував ідеалізовану постать Христофора Колумба. У дитинстві багато американців дізнавалися про корінні народи тільки у школі. Уроки історії зазвичай орієнтувалися на європейський світогляд, який сприймав колонізацію Америки, як шляхетне відкриття.

Підсилення самосвідомості серед нащадків корінних американців дозволило поглянути на історію з дещо іншого ракурсу, внаслідок чого і з’явився День корінних народів, який відзначається на противагу попередній пропаганді.

Читайте також:
Опінії
Як вплине "секретний" скандал на рейтинги кандидатів на посаду президента?
12 січня, 15:19
Світ
Сім'ї жертв терактів 11 вересня 2001 року подали до суду на «Талібан» і домагаються доступу до цих коштів у федеральному суді
13.02.2022, 09:31
Історія
Античний світ досі маловивчений попри заглибленість у тематику фахових науковців. Нині люди ще й обходять стороною здобутки еллінів.
07 лютого, 07:00
Історія
У бою за станцію Крути народився міф про українських студентів. Їх нібито послав на смерть сам Михайло Грушевський захищати свою владу.
29 січня, 09:23
Історія
Під час масштабного будівництва нового автошляху між містами Плоєшті та Бузеу неподалік Бухаресту робітники виявили середньовічне поховання.
28 січня, 16:48
Історія
Панівна еліта сусідньої з княжою Руссю держави – Хазарського каганату – належала до тюркських племен, які прийшли з Північного Китаю.
24 січня, 08:23