Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови

ІСТОРІЯ
06.10.2021, 13:49
Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови
Фото: Facebook

Ситуація з Новоолександрівським курганом на околиці міста Дніпро є критичною — розкопаний археологами кромлех руйнується.

Про це на своїй публічній сторінці у Facebook пише депутат обласної ради від партії "Європейська Солідарність" Андрій Денисенко.

Днями він відвідав місцевість, де разом із фахівцями оглянув стан 5000-річної знахідки історії, проте позитивних змін не виявив.

«Мушу заявити, що унікальна пам'ятка стоїть без охорони, каміння брил лущиться під впливом температур, сонця, води й повітря та буквально випадає і розповзається в різні сторони. Досі немає рішень і дій із необхідних консервації та музеєфікації. Зволікання органів охорони культурної спадщини області може призвести до фатальних наслідків», — наголосив Андрій Денисенко.

Депутат Дніпропетровської облради також вимагає від чиновників ОДА негайно припинити саботаж і взятися за порятунок кромлеху, адже територія довкола нього активно забудовується підприємливими ділками.

«Поруч повним ходом будується нове елітне містечко, чиї власники й замовили розкопки кургану. Вони прагнуть ущент знищити його, попри всеукраїнський громадський і міжнародний резонанс. Утім, маю надію, що пам'ятку все ж буде врятовано», — підсумував Андрій Денисенко.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.

Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови_1
Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови_3
Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови_5
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Часто доводиться чути: що нам та стародавня історія, ті скіфи, сармати – до сучасної України вони, мовляв, відношення не мають.
02 вересня, 19:54
Історія
Відтак ні про яке носіння польських чи тим паче угорських кальсонів шляхетним українським лицарством не може йти і мови.
31 січня, 06:59
Книги
Представники української діаспори у Шведському королівстві підготували до друку збірку рідкісних архівних документів; її видадуть у Києві.
28 січня, 14:00
Опінії
Попри відновлену незалежність вороги українського народу продовжують панувати на нашій землі. Тому доказ занедбана історична спадщина.
20 січня, 11:50
Історія
Вживання на письмі букви "ї" в українській мові запровадив нащадок династій П'ястів і Рюриковичів князь Володислав II.
20.11.2021, 09:01
Історія
Скасування рабства і свобода віросповідання – два стовпи внутрішньої політики засновника імперії Ахеменідів.
16.11.2021, 08:38