Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови

ІСТОРІЯ
06 жовтня, 13:49
Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови
Фото: Facebook

Ситуація з Новоолександрівським курганом на околиці міста Дніпро є критичною — розкопаний археологами кромлех руйнується.

Про це на своїй публічній сторінці у Facebook пише депутат обласної ради від партії "Європейська Солідарність" Андрій Денисенко.

Днями він відвідав місцевість, де разом із фахівцями оглянув стан 5000-річної знахідки історії, проте позитивних змін не виявив.

«Мушу заявити, що унікальна пам'ятка стоїть без охорони, каміння брил лущиться під впливом температур, сонця, води й повітря та буквально випадає і розповзається в різні сторони. Досі немає рішень і дій із необхідних консервації та музеєфікації. Зволікання органів охорони культурної спадщини області може призвести до фатальних наслідків», — наголосив Андрій Денисенко.

Депутат Дніпропетровської облради також вимагає від чиновників ОДА негайно припинити саботаж і взятися за порятунок кромлеху, адже територія довкола нього активно забудовується підприємливими ділками.

«Поруч повним ходом будується нове елітне містечко, чиї власники й замовили розкопки кургану. Вони прагнуть ущент знищити його, попри всеукраїнський громадський і міжнародний резонанс. Утім, маю надію, що пам'ятку все ж буде врятовано», — підсумував Андрій Денисенко.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.

Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови_1
Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови_2
Україна може втратити 5000-літній кромлех у Придніпров'ї через незаконні забудови_3
вибір редакції
Читайте також:
Представник Юдиного коліна відверто насміхається з українців, які обрали його на найвищу державну посаду. Далі буде тільки гірше.
29 вересня, 11:47
Правителя Русі з роду Рюриковичів — короля Данила Романовича — свідомо прозвали "Галицьким" російські історики ХІХ століття.
06 вересня, 07:59
Телеведучий Костянтин Грубич звинуватив Олександра Мамая і всю міську владу у небажанні реставрувати низку історичних об'єктів.
24 серпня, 11:03
Залишки антропоморфних скульптур арійської, скіфської та половецької доби мають повернутися на вододіли степу і часу.
21 серпня, 11:13
Срібляник міліарісія – наслідування князями Київськими візантійської платіжної одиниці, що до тепер знаходять на Тамані та у Східному Криму.
12 серпня, 12:39
3D-технології та метод фотограмметрії допомогли французьким науковцям дослідити різьблену кам'яну плиту з містечка Сен-Белек.
10 квітня, 08:01