Туреччина продовжує озброювати Казахстан

СВІТ
01.12.2021, 16:07
Туреччина продовжує озброювати Казахстан
Фото: google

Казахстан поступово виходить з під впливу Росії

Бойова броньована машина ARMA 8×8 турецької компанії Otokar завершила випробування у Казахстані.

У збройних сила Казахстану відбулися випробування колісної бойової машини ARMA 8×8, виробником якої є турецька компанія Otokar, пише Defence and Technology.

Тестування машини тривали протягом 6 місяців у різних географічних та кліматичних умовах на ґрунтових дорогах, піщаних та мулистих ділянках. За інформацією інтернет-видання, випробування пройшли успішно.

Ця бойова машина оснещена безекіпажним бойовим модулем Nefer, який озброєний 30-мм автоматичною гарматою 2А42 та спареним кулеметом 7,62 мм. Модуль спеціально розроблений для використання у казахстанській армії.

Вогневі випробування основного озброєння проводилися в різний час доби з використанням прицільних комплексів з тепловізором. Це забезпечує хорошу видимість та ефективне ураження цілей

ARMA – колісна бойова машина, що виробляється у двох варіантах: 6х6 та 8х8. Максимальна вага восьмиколісного БТР – 30 тонн, комплектується дизельним двигуном на 600 к.с. і може розвивати швидкість 105 км/год. Корпус машини зварений з V-подібним днищем, відповідає стандарту НАТО STANAG 4569. Десантне відділення вміщує 10 піхотинців.

Бойова машина має можливість долати водойми вплав зі швидкістю до 8 км/год. Конструкція дозволяє адаптувати машину під різні завдання шляхом встановлення різних бойових модулів із озброєнням від кулеметів калібру 7,62 мм до гармат калібру 105 мм.

Також у Казахстані випробували турецьку гусеничну БМП Tulpar. В ході цих успішних випробувань бойова машина продемонструвала свою мобільність та прохідність у різних умовах, а також можливості свого озброєння.

Така співпраця не може нас не тішити. Казахстан поступово, але впевнено намагається вийти з під впливу Москви. Водночас з цим Туреччина розширює свою зону економічного, військового та політичного впливу згідно з пануючою в ній концепції пантюркізму.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Казахстан вирішив збільшити власний оборонний бюджет на 441 мільярд тенге або близько 918 мільйонів доларів
26 липня, 12:34
Світ
За даними МВС Казахстану, за час протестів було затримано 10 тисяч людей
11 січня, 10:18
Світ
Триває досудове розслідування
10 січня, 13:11
Війна
До прикладу дії, на Донбасі Збройні сили Росії з цього комплексу надсилають військовим України провокативні повідомлення
09 січня, 09:50
Світ
Також був затриманий племінник Назарбаєва
07 січня, 15:22