Протягом року зафіксовано 30 випадків застосування сили до журналістів – НСЖУ
У травні Національна спілка журналістів України зафіксувала 4 інциденти фізичної агресії щодо працівників ЗМІ.
У травні Національна спілка журналістів України зафіксувала чотири випадки застосування фізичної агресії до журналістів, протягом року їх було 30.
Про це 5 червня повідомляють на сайті НСЖУ.
«Три з них пов’язані зі філмуванням щодо дотримання карантинних обмежень. Загалом за 5 місяців 2020 року зафіксовано 30 інцидентів із застосуванням сили щодо представників медіа», — йдеться у дослідженні.
У НСЖУ інформують, що значних тілесних ушкоджень було завдано журналістові видання «Інформбюро»(Харків) Микиті Книшу.
Зазначають, що у Львові на журналістів каналу «Перший західний» накинулися у перукарні – знову через зйомки про роботу в карантинних умовах. Працівники закладу вимагали від журналістів піти геть, шарпали за одяг і виштовхували.
У Запоріжжі також 7 травня на ринку «Бахчисарай» на знімальні групи центральних та регіональних телеканалів накинувся агресивний чоловік.
Один інцидент побиття стався у травні за участі силовиків. Так, 26 травня журналістка телеканалу «Прямий» Анна Дзьоба постраждала під час штурму співробітниками Державного бюро розслідувань музею Івана Гончара.
«Під час того, як представники ДБР виламали двері до музею, вони почали всіх витісняти і почалася штовханина. Мене затисли два представники ДБР в амуніції. Так, що не було чим дихати. І ліктями декілька разів вдарили мене у груди та живіт», – розповіла журналістка.
При тому, що в руках у неї був мікрофон з логотипом каналу, а на шиї висіло посвідчення.
У НСЖУ наголошують, що високий рівень агресії до працівників ЗМІ є обурливим та робить професію журналіста небезпечною і на національному, і на регіональному рівнях.