«Публічні інтелектуали» є профанами науки

ПОЛІТИКА
16.05.2023, 19:35
«Публічні інтелектуали» є профанами науки

Так зване "суспільство постправди", яким після 24.II.2022 виявилися українці, –  вразливе до дезінформації, конспірології та теорій змови.

Тому шалена "популяризація науки" і діяльність "публічних інтелектуалів"ніщо інше як спроба витіснити з академічних установ справжніх дослідників, ентузіастів-пошуковців.

Ось, що з цього приводу писав уславлений нащадками німецький мислитель позаминулого століття Фрідрих Ніцше (1844-1900) у своїй праці "Про майбутнє освітніх установ":

«Поділ праці у науці прагне практично тієї самої мети, якої подекуди свідомо прагнуть релігії: применшення освіти, ба навіть її знищення. Але те прагнення, яке для релігій, відповідно до їх виникнення й історії, цілком виправдане, мусить колись довести науку до самоспалення.

Тепер ми вже досягли пункту, коли в усіх загальних питаннях серйозного характеру, передусім у найбільших філософських проблемах, наукова людина сама по собі взагалі не має слова. Натомість той липкий зв'язковий прошарок, який проліг тепер між науками – журналістика, – сáме це слово і вважає своїм завданням і тепер виконує його згідно з власною сутністю, тобто, як свідчить сама її назва, як поденну панщину».

Цілком зрозуміло з вищенаведеного, що в Україні панує криза фаховості в усіх галузях, а в освітній і науковій перш за все, де з екранів фактично продають населенню обраних владою профанів в особі "інтелектуалів".

Подібне блюзнірство знецінює знання саме по собі ad absurdum, оскільки у будь-якої науки, особливо технічної спеціальності, завжди є – і власна мета, і простір для діяльності, і методи дослідження.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що через брак якісної освіти українці не здатні чітко визначити свою картину світу; наші громадяни досі блукають у пошуках месії пустелею.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Історія
Якщо не можеш вплинути на обставини, зміни своє ставлення до них. Так говорив 16-й римський імператор і за сумісництвом славетний філософ.
24 квітня, 21:32
Життя
Відомий німецький драматург, який боровся проти нацистської диктатури, ненавидів війни. Причина: він був ветераном Першої світової.
08.10.2023, 20:45
Життя
Спіраль у нескінченність... Те, що дехто кличе золотим перетином, німецький філософ і математик називав великим задумом.
29.07.2023, 20:03
Історія
Японська філософія, що знадобиться у повсякденному житті та допоможе у досягненні успіху.
25.07.2023, 15:10
Історія
Історією людства є низка реальних і уявних подій, а трактуванням займаються політично ангажовані інтерпретаторами. Чи так це? З'ясовуємо!
10.07.2023, 18:24
Світ
Співвідношення таких понять, як незавершеність і нескінченність, породило essentialia constitutiva, на яке нема Соломонового рішення.
19.06.2023, 20:40