Найефективніший спосіб впливу на людей – невпинне повторення пропаганди

ПОЛІТИКА
13.05.2023, 21:19
Найефективніший спосіб впливу на людей – невпинне повторення пропаганди
Фото: Facebook

Ніхто не може повалити політичний апарат без контролю над культурним фундаментом. Тобто, основи, на якій і ґрунтується державна влада.

Коли говоримо про сучасні методи та тактику неомарксистів, ми не можемо оминути ідеї італійського комуніста Антоніо Ґрамші, які вони з успіхом застосовують. Хто ж був цей палкий ідеолог лівацтва XX століття?

Антоніо Ґрамші (1891-1937) міркував чому ліві в Європі (де робітничий рух був набагато сильнішим, ніж в аграрній Російській імперії, в якій, однак, соціалістична революція відбулася першою) не змогли захопити владу у буржуазних демократіях, у здавалося би ідеальний момент. А саме: після Першої світової війни, – коли державні інститути були безпорадні і панівний клас не міг повноцінно реалізовувати свою владу.

Марксист Ґрамші дійшов висновку, що пояснення лежить у сфері ідеології. Ніхто не зможе повалити політичний апарат без контролю над його культурним фундаментом, основою, на якій і ґрунтується політична влада.

Тому спочатку потрібно завоювати схвалення народу, закріплюючи у дискурсі окремі концепти, а потім вже у звичаях, мисленні, системі цінностей, мистецтві та освіті... Одним із ключових розділів теорії Ґрамші є вчення про гегемонію, коли влада панівного класу тримається як на насильстві, так і на згоді.

Відтак механізм влади – є не лише примус, а й переконання, коли держава стоїть на двох китах: силі та згоді. Становище, у якому досягнуто достатньо рівня згоди, Ґрамші й називає геґемонією.

Причому геґемонія не є застиглим, одного разу вже досягнутим станом, а безперервним та динамічним процесом. І, якщо головною силою держави та основою влади пануючого класу є геґемонія, то питання стабільності політичного порядку та, навпаки, умови його зламу, зводяться до питання, як досягається чи підривається геґемонія.

За Ґрамші, і встановлення, і підрив гегемонії є "молекулярним" процесом. Він протікає невидимо, малими порціями, – через зміну думок та настроїв у свідомості кожної людини.

Адже гегемонія спирається на "культурне ядро" суспільства. Воно включає сукупність уявлень про світ і людину, про добро і зло, прекрасне і огидне, безліч символів і образів, традицій і забобонів, знань і досвіду багатьох століть.

Поки це ядро стабільне, у суспільства є "стійка колективна воля", спрямована на збереження існуючого порядку. Тому підрив цього "культурного ядра" та руйнація цієї колективної волі – головна умова революції.

Створення цієї умови є "молекулярна" агресія у культурне ядро. Це, як пише Ґрамші, «величезна кількість книг, брошур, журнальних і газетних статей, розмов і суперечок, які без кінця повторюються й у своїй гігантській сукупності утворюють те тривале зусилля, з якого народжується колективна воля певного ступеня однорідності, того ступеня, який необхідний, щоби вийшла дія, скоординована одночасно, як у часі, так і в географічному просторі».

І робити це треба, впливаючи на звичайну свідомість та повсякденні, "маленькі" думки середньої людини. А найефективніший спосіб впливу – невпинне повторення тих самих тверджень, щоби до них звикли й почали приймати не розумом, а на віру.

Найефективніший спосіб впливу на людей – невпинне повторення пропаганди_1
Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Полтава
Знову селяни Полтавського краю в авангарді підтримки фронтовиків. Натомість чиновники та депутати обласного центру досі пасуть задніх.
08 квітня, 12:34
Політика
Наша влада зацікавлена в цьому
06 квітня, 18:05
Політика
Український стендапер Зирянов заявив, що «немає педофілів, є діти з сексуальним вайбом».
05 квітня, 15:01
Полтава
На тижні до наших фронтовиків на передову поїхала чергова партія дронів. Мешканці Полтавського краю придбали прилади за свій кошт.
03 квітня, 21:31
Політика
Іноземні компрадори, купивши вітчизняних псевдолібералів і ура-патріотів, досі хочуть нашої землі. Знелюднювати Україну їм допомагає путін.
31 березня, 09:37
Полтава
Фронтовикам — необхідні дрони, тиловикам — щира подяка. Саме так говорять про тісну співпрацю із воїнами на передовій селяни Машівки.
31 березня, 08:48