Путін — «новий Гітлер» у масці більшовицького миротворця

Опінії
20 червня, 15:07
Путін — «новий Гітлер» у масці більшовицького миротворця
Фото: Google

Очільник держави-агресора пропонує скликати нову Ялтинську конференцію, щоби наново розділити світ між ядерними потугами.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Прочитала статтю Владіміра Путіна "Реальні уроки 75-ї річниці Другої світової війни", яка опублікована у виданні "The National Interest" пропагандиста Дмітрія Саймса. Сам текст можна розділити на 2 частини.

Перша — трактування і розуміння історії, і тут стандартно: нічого нового й цікавого немає! Друга — яке це має відношення до поточної ситуації, і до чого цей текст взагалі. Зупинюся на другій частині.

Путін пише: «Створення сучасної системи міжнародних відносин — один з найважливіших підсумків Другої світової війни... Наш обов'язок — всіх тих, хто бере на себе політичну відповідальність, перш за все представників держав-переможниць у Другій світовій війні, — гарантувати, щоб ця система збереглася й удосконалювалася».

Пише одне, а робить інше — у тому сенсі, що сам же Путін активно руйнує цю систему.

І навіть зрозуміло, чому. Тому що СССР як один з переможців у війні так розпорядився цією перемогою після війни, що в підсумку програв, і розвалився — по внутрішнім, а не зовнішніми причинами.

Так що Путін, начебто, акцентує увагу на перемозі, але веде й навіть говорить часом як той, хто програв. І далі, на підтвердження його слів:

«Сьогодні, як і в 1945 році, важливо проявити політичну волю і разом обговорити майбутнє. Наші колеги — пани Сі Цзіньпін, Макрон, Трамп, Джонсон — підтримали висунуту російську ініціативу провести зустріч лідерів 5 ядерних держав — постійних членів Ради Безпеки... Який ми бачимо порядок денний майбутнього саміту? Перш за все, на наш погляд, доцільно обговорити кроки з розвитку колективних першооснов у світових справах, відверто поговорити про питання збереження миру, зміцнення глобальної та регіональної безпеки, контролю над стратегічним озброєнням, налагодження спільних зусиль у протидії тероризму, екстремізму та з інших актуальних викликів».

Фактично, РФ намагається нав'язати Ялту-2. Путін без жартів вважає (про це йдеться в його статті), що потрібно збирати саміт постійних членів РБ ООН по його примхи — просто, тому що він шантажує світ, переглядає кордони сусідів...

Тільки чого волати до світових лідерів? Аби сказати, що російська влада, замість того, щоби модернізувати свою економіку від нафто-доходів, незрозуміло на що витрачала їх? А потім і зовсім вдарилася у війну й тепер всіх шантажує, говорить про якийсь саміт.

Про маніпулятивні трактування у статті (зокрема, щодо "добровільного" входження країн Балтії до складу СССР) взагалі не говорю. Це вже звична пропагандивна методика Кремля.

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Нардеп від ОПЗЖ вважає, що вшановувати пам'ять українців можна лише під цим символом.
18 вересня, 13:07
На 7-му році російсько-української війни деякі громадяни продовжують ігнорувати сам факт зовнішньої агресії зі Сходу.
18 вересня, 11:23
Кандидат у депутати парламенту Литовської Республіки Сєргєй Дмітрієв підтримав діяльність прокремлівських бандугруповань "ДНР/ЛНР".
16 вересня, 09:39
15 років пройшло, а у вати нічого не змінилося.
10 вересня, 10:56
Місцевим мешканцям, які продовжують жити в умовах російської військової агресії, відверто насаджують українофобію.
19 серпня, 10:24
Активіст повідомив про численні випадки антиукраїнської діяльності Шарія.
26 липня, 11:18