путін за 50 тижнів знищив те, що росія вибудовувала 50 років

ЕКОНОМІКА
30.01.2023, 11:45
путін за 50 тижнів знищив те, що росія вибудовувала 50 років

"Великий геополітик" володимир путін зруйнував монополію росії на енергетичному ринку Європи

Росія миттєво втратила монополії на енергетичному ринку Європи, якого добивалася півстоліття, пише Bloomberg.

"Великий геополітик" володимир путін зруйнував монополію росії на енергетичному ринку Європи. Те, на що Москва витратила півстоліття та сотні мільярдів доларів, виявилося викинутим на вітер невмілою політикою російського диктатора.

Статтю випустило впливове американське видання Bloomberg.

"Росія витратила майже 50 років на створення свого енергетичного ринку в Європі. Путін знищив це менш як за 50 тижнів", - йдеться у публікації.

Автор зазначає, що замістити ринок Європи Москва не зможе у найближчому майбутньому. Створення нових логістичних шляхів в Азію вимагатиме колосальних фінансових і тимчасових витрат, яких у путінського режиму немає.

"Коли 24 лютого війська рф вторглися в Україну, європейські споживачі російських енергоносіїв були шоковані. Ринок, що поглинає майже 2,5 мільйона барелів нафти на день, ще 1 мільйон барелів нафтопродуктів і 155 мільярдів кубометрів природного газу на рік, практично зник.

Потоки сирої нафти з росії до країн Європи почали скорочуватися невдовзі після того, як путінські війська перетнули український кордон... Європейський ринок природного газу росії також було втрачено.

Величезна мережа газових родовищ і трубопроводів, побудована росією за сотні мільярдів доларів... була викинута на вітер", - йдеться у статті. рф ще зможе зберегти залишки своєї присутності на європейському енергетичному ринку, якщо закінчить війну.

Однак шанси, що ЄС знову дозволить Москві стати монополістом у цій сфері, є нульовими.

"Хоча росія, можливо, зможе врятувати енергетичні відносини з Європою після закінчення війни, що неминуче станеться, малоймовірно, що країни ЄС будь-коли дозволять собі або потребуватимуть такої ж залежності від російського газу, як це було рік тому", - зазначає видання.

Зараз росія намагається увійти на енергетичний ринок Азії, який і без неї перенасичений. російську нафту та газ там купують лише за дуже великими знижками в обмеженій кількості. Крім того, Москва не має потужної логістики на цьому напрямі.

Азія не змогла і, зважаючи на все, не зможе замінити росії європейський ринок. Останні 55 років росія шукала покупців свого газу в основному на Заході. Величезні трубопроводи протяжністю в тисячі кілометрів пов'язували газові родовища спочатку в Сибіру, а пізніше на півострові Ямал, з покупцями в Європі.

В останнє десятиліття росія почала шукати нові ринки збуту свого газу на сході, і газопровід "Сила Сибіру" тепер доставляє блакитне паливо до Китаю... Державний російський газовий гігант "Газпром" оцінив офіційну вартість "Сили Сибіру" та її родовищ у 55 мільярдів доларів.

"Незалежна оцінка показала цифру майже вдвічі більшу, і ці колосальні інвестиції ніколи не вдасться повернути. Пекін готовий купувати лише обмежену кількість російського газу, щоб не повторити помилок країн Європи, які стали надто залежними від Москви", - пише Bloomberg.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Найбільшою кількістю об'єктів нерухомості володіють двоюрідний брат Асада – Хафіз Махлуф – або підконтрольні йому компанії.
09 грудня, 16:05
Війна
Іран будує укриття для російських Су-35: з'явилися супутникові знімки
16 листопада, 07:44
Економіка
Це пов'язано зі зростанням військових витрат та дією санкцій.
13 листопада, 16:39
Світ
В результаті атаки одного окупанта було вбито ще одного, отримав тяжке поранення.
25 жовтня, 11:55
Війна
На території аеродрому «Чкаловський» у рф зайнялася адміністративна будівля, там проводиться евакуація.
16 жовтня, 17:33
Війна
Всьому виною західні санкції, навіть попри можливість їх обходу.
09 жовтня, 17:05