Путін заборонив українцям володіти землею у Криму

Опінії
24.03.2021, 11:15
Путін заборонив українцям володіти землею у Криму
Фото: УНІАН

Сталінські методи у дії: спершу "закон" про примусове відчуження приватної власності, потім — масова депортація на Сибір.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

Якось непомітно пройшла важлива новина до річниці окупації Криму: з 20 березня в Криму почав діяти указ Владіміра Путіна №201, який забороняє іноземним громадянам володіти землею на більшій частині території Криму. Зрозуміло, що це спрямовано виключно на українців, які ще до окупації встигли придбати у Криму ділянку землі.

Приблизно 11000 земельних ділянок у Криму належать громадянам України. Протягом року їх мають відібрати та передати у "розпорядження держави".

Міністерство закордонних справ України відреагувало блискуче, заявивши, що цей указ "юридично нікчемний і не матиме правових наслідків для України". А коли Крим повернеться, то Україна вживатиме всіх заходів для відновлення прав власників, які втратили власність за час окупації.

Особисто я б радив додати ще дещо – прийняти закон, що всі угоди з нерухомістю, вчинені на території Криму після 18 березня 2014 року, після відновлення українського суверенітету над півостровом, будуть анульовані без компенсацій для кінцевого власника. Безперечно, це б додало ще більшої пікантності ситуації.

Взагалі рішення Путіна доволі показове. Наразі приналежність Криму до РФ суто декларативна і ґрунтується тільки на силі зброї.

Після 7 років окупації в Криму досі не працює ні Російська залізниця, ні пошта Росії, ні жоден з державних банків, ні національні мобільні оператори. Там навіть "Росреестра" нема (для Криму створили окрему структуру під назвою "Госкомрегистр").

Тобто, de facto Крим досі не інтегрований в РФ, як окремий суб’єкт. Півострів залишається чимось на кшталт сірої зони.

Особливих перспектив в них при теперішньому status quo немає. Про проблеми з водою там не писав тільки ледачій, а сподіватися на серйозних іноземних інвесторів досі не приходиться.

За цих умов оголошений віджим в українських власників їхніх земельних ділянок у Криму може свідчити про прагнення окупаційної влади зайвий раз задекларувати свою зверхність, для внутрішнього патріотичного споживача звісно. Бо практичної цінності в сучасних умовах це рішення все одно не має.

Загалом, конфліктний трикутник "Україна – Крим – Росія" – це надовго, якщо не назавжди. Нерідко декларовані в нас наївні сподівання, що якийсь умовний Навальний ставши президентом РФ поверне Крим Україні – абсолютно безпідставні; бо той російський політик, який спробує так вчинити, назавжди вб’є свій внутрішній рейтинг і політичну кар’єру.

В Україні інша ситуація – уряд, який оголосить про намір відмовитись від претензії на Крим, відразу запустить відлік часу існуванню держави Україна. Тобто для обох сторін ситуація патова – протистояння має тривати.

І приходиться чекати запуску інших чинників, які зможуть поставити крапку в цьому питанні. Бажано, на нашу користь.
Фото для привернення уваги – зроблене автором під час останнього візиту до Криму (2012 рік)
Фото для привернення уваги – зроблене автором під час останнього візиту до Криму (2012 рік)
Читайте також:
Світ
Ізраїльїль порушує міжнародне право, окуповуючи частину сусідньої арабської держави. Територіальна цілісність Сирії має бути відновлена.
вчора, 21:49
Опінії
Нашого ворога завжди й усюди турбували 4 проблеми: територія, культура, історія та мова. Коли московити окуповують сусідів, — асимілюють їх.
05 травня, 20:30
Політика
Трампівська Америка воліє вмити руки й полишити свого українського партнера на поталу РФ. Цим неодмінно скористається нова «вісь зла».
28 квітня, 12:36
Опінії
У разі, якщо західні партнери примусять нас навіть на словах відмовитися від Криму, стартує ефект доміно. Зачепить і «яструбів миру» у США.
22 квітня, 21:40
Світ
Ізраїльський вкрай правий міністр переконаний у тому, що «вже настав час віддати євреям належне». Палестинці мають залишити Святу Землю.
20 квітня, 09:23
Світ
Здичавіла сіоністська орда прагне чужої крові, тому нещадно бомбардує сусідів. Спершу Палестину, потім Ліван, а нині — ще й Сирію.
04 квітня, 12:38