«П'ята колона» серед нас

ПОЛІТИКА
26.12.2022, 07:51
«П'ята колона» серед нас
Фото: Telegram

Наперекір розгорнутій загарбниками із РФ широкомасштабній агресії, в Україні досі є ті, кому до смаку російська культурна спадщина...

А у Латвії днями попередили "русскоміроцев", що ніяк не відірвуться від бою курантів Кремля і Владіміра Путіна. Тепер ще й за демонстрацію цього вони будуть покарані.

Не знаю, наскільки це реально в них із правової точки зору. Хоча цілком можна встигнути встановити спеціальною інструкцією «дозволений час для звукових та візуальних ефектів святкування – від 23:50 до 00:15 за місцевим часом». Скажімо, отже, "московський новий ґод" о 23:00 за місцевим часом автоматично опиниться поза дозволеними межами без "дискримінаційних уточнень".

Але ідея за сучасних воєнних реалій більш ніж актуальна. До речі, у Латвії (як і в Литві, і в Естонії, і в Польщі...) реалії теж зараз цілком собі воєнні.

Так, по них не прилітає поки, але вони як джерело критично важливих постачань беруть участь в протистоянні російському агресору. Й у них на кордоні зараз накопичується окреме російське угруповання.

Для нас подібне обмеження теж було б актуальне. Адже, що може бути менш доречним під час війни та більшою демонстрацією колаборації з ворогом, ніж прилюдна солідарність із його культурними, соціальними та політичними установками.

Якщо у нас карають за російський триколор аквафреш і "георгіївську стрічку" колорадку, за портрети Кірілла Гундяєва і Путіна, за російські пісні – то «Новий ґод па Масквє, с курантамі» теж має бути караний. У тому числі й "святкування в приватному режимі" – це не той випадок, коли "дома можуть хоч за китайським".

«Я чув/бачив, як сусіди слухали привітання Путіна і кричали – "Ура! С новим ґодом!" о 23-й», – цілком годяща підстава повідомити до СБУ. Бо ті, що святкують із Путіним, спокійно зливатимуть і інформацію про прильоти (тим більше якщо платно), і стратегічні дані, і під'єднаються до кремлівської пропаганди за скромну копієчку; варто превентивно перевірити.

Автор : Олексій Голобуцький
Читайте також:
Кримінал
Розгляд відбувся у закритому режимі, тому подробиці справи не розголошують.
07 травня, 10:05
Війна
Держрибагентство віддає риболовецькі кораблі росіянам.
26 квітня, 15:32
Полтава
Він написав понад 60 антиукраїнських статей на замовлення московії
18 квітня, 17:11
Війна
12 квітня у москві вибухнув позашляховик Toyota Land Cruiser Prado. Вибух стався щойно водій увімкнув запалювання.
12 квітня, 15:00
Кримінал
У квітні 2014 року Лук’янов разом з натовпом козаків, гопників і російських «туристів» брав участь у захопленні міськвиконкому в Харцизьку
10 квітня, 11:37
Кримінал
ДБР завершило розслідування щодо керівників концерну, який торгував з ворогом навіть під час війни.
06 квітня, 18:30