П'ятнадцять вірменських солдатів загинули під час пожежі в казармах

СВІТ
20.01.2023, 16:58
П'ятнадцять вірменських солдатів загинули під час пожежі в казармах
Фото: google

Це найбільш смертоносний небойовий інцидент в історії вірменської армії. Дев'ять старших офіцерів уже звільнено.

За даними Міноборони Вірменії, в результаті пожежі у військовій частині загинули щонайменше 15 військовослужбовців і троє перебувають у важкому станіПовідомляється, що чоловіки палили бензин, щоб зігрітися. У Службі порятунку МВС повідомили, що пожежа виникла 19 січня близько 01:15 на території підрозділу в селі Азат Гегаркунікського району поблизу кордону з Азербайджаном.

Це найбільш смертоносний небойовий інцидент в історії незалежних збройних сил Вірменії, сказав Артур Сакунц, правозахисник в армії та голова Гельсінської громадянської асамблеї ВанадзораМіністр оборони Сурен Папікян на засіданні уряду, яке відбулося через кілька годин після пожежі, повідомив, що за порушення правил пожежної безпеки було звільнено кількох старших військових, у тому числі командувача, який керував цим підрозділом.

Громадське телебачення Вірменії вранці повідомило, що загалом було звільнено дев'ять старших офіцерів. Як заявив на засіданні уряду голова Слідчого комітету Вірменії Аргішті Кярамян, порушено кримінальну справу за частиною 4 статті 352 Кримінального кодексу Вірменії за фактом «порушення правил поводження з речовинами, небезпечними для оточуючих», що призвело до смерті двох і більше осіб.

Цей інцидент сколихнув вірменську громадськість, яка все ще переймається втратою приблизно 4000 солдатів у Другій карабаській війні понад два роки тому. Правозахисники та журналісти, які висвітлюють реформу армії, почали озвучувати низку питань до уряду.

Пізніше секретар правлячої фракції «Громадянський договір» у парламенті Артур Ованесян заявив, що поки що зарано говорити про те, чи може цей інцидент призвести до звільнень вищого керівництва, наприклад міністра оборони Папікяна. "Так, міністр оборони несе політичну відповідальність, але це не означає, що ми повинні відразу шукати цапа відбувайла і звалювати все на нього", — сказав він, відповідаючи на запитання журналістів.

Читайте також:
Політика
Держаний університет імені Миколи Гоголя став справжнім осердям фіно-угорського руху. Тут відчувається нагальна потреба дезінтеграції РФ.
02 червня, 14:57
Історія
Нащадки борців за волю України часів Другої світової війни пам'ятають, яка ціна заплачена за наше життя. Патріотизм виховується змалечку.
02 червня, 10:24
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16 січня, 21:37
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57