Рада офіційно звернулась до влади Італії у справі нацгвардійця Марківа

СВІТ
17.01.2020, 14:51
Віталій Марків
Віталій Марків
Фото: radiosvoboda.org

ВР наголошує, що не було надано чітких однозначних доказів вини ані українських військових, ані особисто Віталія Марківа.

Верховна Рада України просить президента і парламент Італії забезпечити прозорість, об’єктивність та неупередженість апеляційного провадження стосовно старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа.

Про це повідомляє пресслужба парламенту, відповідну постанову ВР ухвалила у п’ятницю, 17 січня.

У постанові йдеться, що Верховна Рада з розчаруванням сприйняла рішення суду міста Павія, згідно з яким українського нацгвардійця Марківа було засуджено до 24 років ув’язнення за звинуваченням у причетності до вбивства на Донбасі італійського журналіста Андреа Роккеллі.

ВРУ вважає, що справа Віталія Марківа продемонструвала очевидні порушення принципів верховенства права, гарантій на справедливий суд та одного з ключових принципів кримінального процесу – презумпції невинуватості.

Українські законодавці звертають увагу, що судовий процес проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері, докази сторони обвинувачення базувалися на чутках та упередженнях, а ймовірна причетність російської та проросійської сторони, присутніх там під час трагедії, не розслідувалась.

Також наголошується на тому, що під час судового розгляду не було надано чітких однозначних доказів вини ані українських військових, ані особисто Віталія Марківа.

Верховна рада  категорично засудила використання неприйнятних формулювань в матеріалах вироку, згідно з якими українська армія є «повсталими українцями, що захопили гору «Карачун», «стріляти по цивільних було звичним способом дій української армії та НГУ», а військові дії на Сході України називаються «громадянською війною, що триває».

Нагадаємо, ми повідомляли, що італійський суд як докази у справі Марківа використав російські фейки, про що йдеться в розслідуванні американського видання The New York Times.

Читайте також:
Політика
Скасувати граничні строки розслідування пропонується не лише для корупційних злочинів.
16 січня, 15:39
Політика
Продуктивність роботи знизилася у 60% народних обранців.
15 січня, 18:02
Політика
Оприлюднено результати поіменного голосування
18.12.2024, 17:42
Політика
Найбільша кількість депутатів, які склали повноваження, серед «Слуги народу».
10.12.2024, 11:46
Кримінал
Депутати декриміналізували крадіжки на суму до 3000 грн
18.07.2024, 18:32
Політика
Таким чином нардеп буде розподіляти між своїми помічниками приблизно 130 тисяч гривень щомісячно.
16.07.2024, 18:37