Рашизм як різновид тоталітарної ідеології та практики геноциду

Опінії
14 березня, 19:46
Рашизм як різновид тоталітарної ідеології та практики геноциду

Для подолання хвороби важливим є точний діагноз російському режиму. Слід закріпити термін "рашизм" в інформаційному та у правовому полі.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Разом із більш ніж 40 депутатами з різних фракцій вніс до парламенту проєкт постанови №9101 про визначення російського режиму як рашизму. А відтак, і засудження його ідеологічних засад та суспільних практик.

Ми пропонуємо означити рашизм як «різновид тоталітарної ідеології та практики, який лежить в основі режиму, що сформувався у Російській Федерації під керівництвом президента В. Путіна та ґрунтується на традиціях російського шовінізму й імперіалізму, практиках комуністичного режиму СРСР та націонал-соціалізму».

Характерними ознаками рашизму, серед іншого, є:

  • мілітаризм;
  • культ особи очільника та сакралізація інститутів держави;
  • самозвеличування Росії та росіян за рахунок насильницького пригнічення та/або заперечення існування інших народів;
  • нав'язування іншим народам російської мови та культури, російської православної церкви, пропагування ідей "русского мира";
  • систематичне порушення норм і принципів міжнародного права, суверенних прав інших держав, їхньої територіальної цілісності та міжнародно визнаних кордонів.

У документі міститься заклик до міжнародних організацій, урядів та парламентів іноземних держав підтримати засудження ідеології, політики та практики рашизму. А також, застосувати реальні заходи, які дозволять притягнути очільників рашистського режиму до відповідальності за їх злочини проти України.

Сподіваюся, що цей документ не лежатиме у шухляді. Він неодмінно мусить бути винесений уже на найближче пленарне засідання.

Важливо закріпити термін "рашизм" не лише в інформаційному, а і у правовому полі. Спочатку – в Україні, а далі й за її межами.

Читайте також:
Війна
Цього тижня до заповідника прибув новий директор, якого призначила російська окупаційна влада.
25 березня, 08:55
Війна
Починаючи з березня 2023 року так званою обороною окупованого Кримського півострова керуватиме наближена до путінського кухаря особа.
24 березня, 17:13
Війна
Лівобережний терен тимчасово окупованої Херсонської області буде звільнено від загарбників, зараз фронт потребує інформаційної тиші.
23 березня, 20:13
Війна
Окупанти повідомляють, що в Джанкої постраждали кілька об’єктів, є пошкодження електромереж і поранений чоловік.
21 березня, 10:10
Опінії
Час навічно зупинився для кремлівського бункерного діда. Саме тому він приїхав попрощатися з тимчасовими територіальними надбаннями РФ.
19 березня, 19:15
Політика
Путінський кухар балансує між судом в Україні, як організатор найманців, і вбивством російськими силовиками, з якими у нього постійні тертя.
16 березня, 18:27