Рашизм як різновид тоталітарної ідеології та практики геноциду

Опінії
14.03.2023, 19:46
Рашизм як різновид тоталітарної ідеології та практики геноциду

Для подолання хвороби важливим є точний діагноз російському режиму. Слід закріпити термін "рашизм" в інформаційному та у правовому полі.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Разом із більш ніж 40 депутатами з різних фракцій вніс до парламенту проєкт постанови №9101 про визначення російського режиму як рашизму. А відтак, і засудження його ідеологічних засад та суспільних практик.

Ми пропонуємо означити рашизм як «різновид тоталітарної ідеології та практики, який лежить в основі режиму, що сформувався у Російській Федерації під керівництвом президента В. Путіна та ґрунтується на традиціях російського шовінізму й імперіалізму, практиках комуністичного режиму СРСР та націонал-соціалізму».

Характерними ознаками рашизму, серед іншого, є:

  • мілітаризм;
  • культ особи очільника та сакралізація інститутів держави;
  • самозвеличування Росії та росіян за рахунок насильницького пригнічення та/або заперечення існування інших народів;
  • нав'язування іншим народам російської мови та культури, російської православної церкви, пропагування ідей "русского мира";
  • систематичне порушення норм і принципів міжнародного права, суверенних прав інших держав, їхньої територіальної цілісності та міжнародно визнаних кордонів.

У документі міститься заклик до міжнародних організацій, урядів та парламентів іноземних держав підтримати засудження ідеології, політики та практики рашизму. А також, застосувати реальні заходи, які дозволять притягнути очільників рашистського режиму до відповідальності за їх злочини проти України.

Сподіваюся, що цей документ не лежатиме у шухляді. Він неодмінно мусить бути винесений уже на найближче пленарне засідання.

Важливо закріпити термін "рашизм" не лише в інформаційному, а і у правовому полі. Спочатку – в Україні, а далі й за її межами.

Читайте також:
Війна
Кремлівський бункерний дід наказав до президентських виборів у США повністю загарбати Донеччину і Луганщину. Ці амбіційні плани виконуються.
21 травня, 19:24
Війна
У ворога немає достатніх сил для загарбання найбільшого українського міста на Сході. Московити здійснюватимуть диверсії, рейди та обстріли.
12 травня, 15:03
Опінії
Українцям важливо за будь-яких обставин подіватися на краще, але діяти, враховуючи найгірше. І бути готовим до всього, що станеться.
12 травня, 09:18
Війна
Чоловіки з острова несвободи віддають інтернаціональний борг «старшому братові» із РФ. Ціна питання — кругленька сума у доларах.
07 травня, 12:37
Кримінал
54-річний генерал-лейтенант окупаційно-терористичного контингенту РФ керував чистками у Димері. Це сталося у лютому-березні 2022-го.
23 квітня, 12:27
Війна
Причиною падіння літака могла стати «дружня» робота російської ППО
28 березня, 17:50