Реформи "Слуги народу" продовжують ускладнювати життя українців
Після територіальної реформи суди не знають де чий район, — глава ВРП
Після "укрупнення" районів судам необхідно показати їх нові зони підсудності, але таких документів поки немає.
Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко вважає, що першочергового вирішення потребує ситуація з територіальною підсудністю в умовах нового адміністративно-територіального поділу.
Дану проблему глава ВРП озвучив в коментарі "Судово-юридичної газети".
"На сьогодні першочерговим крок, який вимагає рішення — це ситуація з територіальною підсудністю, оскільки новий адміністративно-територіальний поділ певною мірою ускладнило роботу судів з точки зору визначення територіальної підсудності кримінальних проваджень і цивільних справ, а також справ адміністративної юрисдикції, які підсудні місцевим загальним судам, як судам першої інстанції ", - заявив Овсієнко.
Таким чином, новий адміністративно-територіальний поділ України, за словами глави ВРП, вимагає внесення коректив в чинну мережу судів і, в наслідку, розробки нової мережі судів.
"Це питання є дуже складним, оскільки потрібно враховувати й недоліки попереднього переформатування судової системи саме на рівні місцевих судів, і новий адміністративно-територіальний поділ, і питання логістики, і питання введення електронного судочинства. ... Тому закріплення положень, на перехідний період, до утворення нової мережі судів, дозволили б чітко визначити правила територіальної підсудності є надзвичайно важливим і пріоритетним завданням законодавця ", - пояснив Овсієнко.
Згідно із законодавством, позови до фізичних осіб в Україні пред'являються до судів за зареєстрованими в установленому законом порядку місцем її проживання, а позови до юридичних осіб пред'являються в суди за місцем їх знаходження.
17 липня Верховна Рада підтримала проект постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових.