Рейдерство в Україні: влада не бореться з проблемою, а заробляє на ній

Опінії
24.07.2021, 18:56
Рейдерство в Україні: влада не бореться з проблемою, а заробляє на ній
Фото: Facebook

Наша влада – майстри спорту з подолання всього! Все вони подолали: коронавірус, корупцію, бідність, безробіття та рейдерство...

Економіст, колишній міністр фінансів України

Але за даними "OpenDataBot", нібито подолане в Україні рейдерство досі влаштовує 2 атаки щодня. Це критично високий рівень, що свідчить про справжню епідемію у сфері захисту прав власності.

Для людей рейдерство означає щоденний ризик втратити свою нерухомість, землю або бізнес. Ще вчора ви мали власність – сьогодні ви можете опинитися на вулиці!

Україні у цілому рейдерство несе від'ємне значення інвестиційної привабливості та повну недовіру населення до владних інститутів.

Як наслідок, ми маємо економічний занепад. Економісти називають це становище "поганий інвестиційний клімат".

Інвестори не йдуть до країни, яка не може гарантувати безпеку їх активів. Звичайні люди будуть у будь-який спосіб уникати оплати податків державі, яка не виконує жодних функцій, крім збирання цих податків.

Аби заробляти омріяні мільярди, України має змінити інвестиційний клімат на привабливий.

Для цього влада мусить забезпечити захист власності громадян та іноземних інвесторів від рейдерських атак. В іншому випадку, розвиток економіки залишиться подібним до інвестиційної привабливості – від'ємним.

Я не відкриваю жодних таємниць: проблема не нова для України, і чинна влада вже встигла доповісти, що подолала цю проблему раз і назавжди. Ніколи так не було, і ось знову...

Отже, повторюся: дві атаки на день!

Усі знають, що треба робити, аби дійсно змінити на кращий захист власності. Багато хто знає, як працює рейдерство.

Найчастіше "віджим" чужого майна відбувається шляхом внесення змін до баз даних. А це можливо за наявності "ключів", які нібито контролює Мін'юст.

І як ми з цим боремось, які інновації використовує країна, в якій вже два роки панує диджиталізація? Здавалося б, за цей термін можна було впровадити технологію блокчейн та взяти під контроль реєстри.

Що ж нам заважає? – Гадаю, ви знаєте відповіді не гірше за мене.

По-перше, фінансова зацікавленість деяких високопосадовців у збереженні status quo; а по-друге, відсутність зацікавленості в тому, щоб власна держава могла похизуватися високим рівнем захисту власності. А чому немає такої зацікавленості, дивіться пункт перший.

Отже, подолання рейдерства – це виключно питання бажання влади. Якщо чинна влада не бажає позбавляти Україну цього потворного явища – треба змінювати саму владу.

Читайте також:
Найбільші вітчизняні ритейл-компанії опинилися у виграшному становищі через нещодавнє зростання цін на харчі.
17 січня, 06:51
Фармацевтична корпорація "Moderna" за останні пів року заробила $4,4 мільярда, а її керівництво опинилося з-поміж найбагатших американців.
25.10.2021, 12:04
Вже від завтра, 1 липня, стартує масштабна кампанія з виявлення чиновниками незадекларованих працівників у сфері бізнесу.
30.06.2021, 09:23
Свою фінансово-економічну діяльність у країні, де панує прокремлівський узурпатор Олександр Лукашенко, згортають навіть російські компанії.
16.06.2021, 08:12
Готівкові доходи громадян, котрі офіційно ніде не працюють і не зареєстровані як ФОП, невдовзі будуть оподатковуватися державою.
18.02.2021, 09:37
У Раду внесено проєкт закону, який має відстрочити введення системи контролю за підприємцями.
05.11.2020, 13:06