РФ формує навколо себе антизахідний альянс

СВІТ
21 липня, 17:54
РФ формує навколо себе антизахідний альянс
Фото: Telegram

Днями під час візиту російського диктатора Владіміра Путіна до Тегерану Кремлю вдалося досягти одного з найбільших дипломатичних успіхів.

De facto росія змогла укласти негласний союз з Іраном і Туреччиною, скерованого проти країни Заходу у цілому і Північноатлантичного альянсу зокрема.

Про це на своєму публічному Telegram-каналі написав воєнний історик, кандидат наук Роман Пономаренко, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За його словами, Москва прагне набути тісніших партнерських відносин з Анкарою і Тегераном, щоби актуалізувати в Азії антизахідний (точніше, антиамериканський – прим. ред.) порядок денний.

Станом на тепер відомо, що Путін досяг домовленостей із Реджепом Тайїпом Ердоганом та Ібрагім Раїсі в економіці й геополітиці (розподіл сфер впливу на Близькому Сході, проблема Сирії, курдське питання – прим. ред.).

«Цікаві моменти зустрічі трьох лідерів, на які раджу звернути увагу: по-перше, припинення тривалого турецько-іранського протистояння і вибудова спільного вектору їхніх дій на Близькому Сході; по-друге, підсанкційний Іран починає зближення з підсанкційною РФ і, найшвидше, буде постачати їй зброю для війни проти України; по-третє, питання загостреного останніми днями конфлікту Туреччина-Греція набуває нових барв, в умовах порозуміння турків з Іраном; по-четверте, росія формує навколо себе антизахідний альянс (і байдуже, що кожен з учасників має свої інтереси), завдяки якому буде обходити санкції та зможе продовжити протистояння зі слабким і неорганізованим західним світом. Окремо відзначу, що російська війна проти України у розумінні Ірану – це "справедлива війна проти агресії НАТО", тому Тегеран допомагатиме Москві чим може і чим захоче», – зазначив Роман Пономаренко.

На рахунок Туреччини, то Ердоган продовжить загравати з сусідами-автократами, щоби таким чином вплинути на Вашинґтон і НАТО з якими у нього нині доволі прохолодні відносини.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що США визнали російську федерацію і комуністичний Китай небезпечними для своїх громадян.

Автор : Роман Пономаренко
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Після взяття азербайджанським військом під контроль так званого Лачинського коридору, росіяни не отримуватимуть кокаїн і героїн з Ірану.
03 вересня, 17:59
Світ
Армія оборони Держави Ізраїль (відома, як ЦАХАЛ) завдала ракетного удару по підприємству військової промисловості на околиці Дамаску.
23 липня, 07:51
Світ
США будуть працювати в регіоні та допомагати країнам протистояти впливу Ірану, росії та Китаю
17 липня, 11:18
Світ
Путінські друзі з чинного уряду Ізраїлю провокують новий конфлікт із мусульманами-палестинцями, за яких нікому вступитися.
29 травня, 20:47
Світ
Попри воєнну поразку в Україні та повне виведення контингенту з Сирії московія намагається зберегти свій вплив на Близькому Сході.
15 травня, 20:34
Світ
Самозваний президент Сирії та путінська маріонетка Башар аль-Асад зустрівся з верховним лідером Ірану.
09 травня, 09:12