РФ хоче визнати «незаконність» виходу Литви зі складу СССР

ПОЛІТИКА
08 червня, 20:34
РФ хоче визнати «незаконність» виходу Литви зі складу СССР
Фото: Останній Бастіон

Загнаний у власноруч створений глухий геополітичний кут кремлівський бункерний щур почав робити грубі помилки рівнозначні самогубству.

Про це свідчить химерний законопроєкт депутата з парламентської фракції  "Єдина Росія" Євгєнія Фьодорова внесений 8 червня на розгляд Державної Думи ресурсної федерації.

Обранець пропонує скасувати постанову Державної Ради СССР "Про визнання незалежності Литовської республіки", інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Delfi".

За словами путініста Фьодорова, процес виходу литовців зі складу Совєцького Союзу нібито "не відповідав тогочасним норма міжнародного права, йшов у розріз із генеральною лінією партії та не супроводжувався обов'язковим референдумом", як от весною 2014 року у загарбаному росіянами Криму.

Натомість у Вільнюсі миттєво відреагували на безглузді претензії депутата-єдинороса; колишній міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс звернув увагу на те, що Держрада СССР ратифікувала угоду 17 січня 1992 року, отже, процес був de facto і de jure завершений.

«Згаданий документ було підписано, затим відбувся обмін паперами про обопільну ратифікацію, це зафіксовано в ООН. Все, процес завершено. Перший фундаментальний пункт договору – взаємне визнання назавжди. Що тут ще важливо, відповідно до Акту від 11 березня, де ясно наголошується на статусі історичної держави Литва, згадані й окупація, і 1918 рік, і попереднє минуле включно з терором, репресіями та депортаціями. Думаю, це є фундаментальні речі. Росія визнала нас історичною державою», – зазначив ексочільник МЗС Литовської республіки.

На думку Аудронюса Ажубаліса, нинішні подібні ініціативи хворих на імперський шовінізм і неоколоніалізм депутатів Держдуми є незначними речами, які аж ніяк не можуть анулювати вказану угоду, особливо перший її пункт.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що сумнозвісна "друга армія світу" не має достатніх резервів в особовому складі й техніці, аби хоч якось загрожувати безпеці країнам Північної та Східної Європи.

РФ хоче визнати «незаконність» виходу Литви зі складу СССР_1
Читайте також:
Світ
Близькосхідна шиїтська теократія активно допомагає країні-агресору озброюватися та здійснює навчання операторів безпілотників.
11 серпня, 20:18
Економіка
Санкції Європейського союзу проти РФ дійсно мають розтягнутий ефект, тому нам може здаватися, що Московщина впевнено їх долає.
31 липня, 20:36
Опінії
У Брюсселі триває екстрена Рада міністрів енергетики. Маємо можливість із ними поспілкуватися одразу після прийняття складного рішення.
27 липня, 18:18
Світ
Зростання прірви між росією та її найбільшим партнером Казахстаном стала несподіваним викликом для Владіміра Путіна.
27 липня, 08:12
Опінії
Кремль каже, що у них – форс-мажор. Ну, то давно відомо, що в них там із головою повний форс-мажор, який до всього ніяк не лікується.
20 липня, 19:34
Світ
В уряді Віктора Орбана знову гучно заговорили про захист етнічної угорської меншини в Україні, якій нібито загрожують міфічні нацисти.
16 липня, 08:18