РФ веде війну з усією Європою, – посол України у Фінляндії

СВІТ
19.11.2021, 07:59
РФ веде війну з усією Європою, – посол України у Фінляндії
Фото: Iltalehti

Останні події на білорусько-польському кордоні, російська окупація Криму й агресія на Донбасі є частиною одного цілого.

Таку думку в інтерв'ю фінляндському виданню "Verkkouutiset" висловила Повноважний і надзвичайний посол України у Гельсинкі Ольга Діброва, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Співробітниця вітчизняного міністерства закордонних справ переконана, існує конкретний зв'язок між штучною "міграційною" кризою, влаштованою білоруським диктатором, і напруженою ситуацією на Сході Україні.

«Між Росією та Європою по факту йде гібридна війна. Це не тільки останні події у Білорусі, але й ситуація з "Північним потоком-2", кампанії з дезінформації та нарощування російських збройних сил біля кордонів України. Путінська Росія намагається різними способами впливати на Європу, щоби домогтися свого. Натомість ми, з власного боку, та наші західні союзники активізували дипломатичні зусилля, щоби запобігти можливому новому російському вторгненню», – заявила Ольга Діброва.

Водночас пані посол додає, Україна готова боронити свій національний сувереніитет, навіть коли колективний Захід буде вкотре "обурений і занепокоєний".

«Я можу підтвердити, що ми постійно зміцнюємо нашу обороноздатність. Ми поглиблюватимемо нашу оборонну співпрацю зі США, Туреччиною, Великою Британією, Польщею, Литвою та іншими європейськими партнерами, зокрема і Фінляндією. Я також хотіла б відзначити розвиток партнерства в галузі безпеки та оборони з НАТО та ЄС. У нас спільні шляхи взаємодії та розвитку», – зазначила Ольга Діброва.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", міністри закордонних справ і оборони країн-членів Європейського союзу підготували проєкт документу "Стратегічний компас".

Читайте також:
Чехія хоче надати Україні зброю для захисту від можливої повномасштабної агресії, яку планомірно готує Кремль.
вчора, 14:36
Повідомляється про кібератаку на форум Prozorro Infobox
17 січня, 19:47
Путін зайде так далеко, наскільки йому дозволять.
14 січня, 20:10
Всі прокремлівські чиновники мають піти з посад, особливо залишити лави силових органів і оборонного відомства Азербайджану.
10 січня, 11:45
Усупереч збільшеним державним видаткам на національну оборону, у 2022 році Збройні Сили України лишатимуться недофінансованими.
10 січня, 08:48
Захищати свій дім та свою країну - це обов’язок кожного.
09 січня, 14:25