США зосереджуватимуть у Балтиці надсучасні артилерійські комплекси

СВІТ
06.11.2021, 16:42
США зосереджуватимуть у Балтиці надсучасні артилерійські комплекси
Фото: RAND

Здається, на 8-му році неоголошеної російсько-української війни американці таки готові відкрито воювати з Кремлем.

Про це свідчить аналіз поточних вогневих можливостей Армії США, зокрема у Північній та Східній Європі, підготовлений і оприлюднений центром "RAND Corporation", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Автори матеріалу концентрують увагу на необхідності змін у можливостях американських і союзницьких їм військ відповідно до актуальної ситуації на міжнародній арені, а саме зростання напруженості на тлі китайсько-російської загрози.

«Невмотивовані агресивні дії РФ в Україні, побоювання щодо застосування військової сили проти країн Балтії, нарощування сил іранської армії, а також швидке зростання китайського військового потенціалу, сприяли зміні фокусу уваги Армії США та його поверненню до конвенційних бойових дій проти збройних сил іншої національної держави. Ця зміна означає необхідність детального вивчення стану польової артилерії, яка вже давно є ключовим елементом армії, коли мова йде про конвенційні бойові дії. У потенційному майбутньому конфлікті з РФ, американські наземні вогневі системи зіткнуться з цілим рядом проблем», – стверджується у розвідці центру "RAND Corporation".

Водночас авторитетні західні аналітики наголошують, що Вашинґтону і його союзникам по НАТО варто врахувати не тільки перевагу Москви у живій силі (тобто, чисельності її війська – прим. ред.), а й можливі обмеження, які росіяни спробують накласти на американські системи виявлення цілей.

Адже у такому випадку зросте як складність координації спільного ведення вогню проти кремлівського агресора, так і розміщення важкої техніки та боєприпасів у зоні ймовірних бойових дій на Сході Європи.

«На сьогодні для США постала нагальна проблема збільшення кількості підрозділів польової артилерії, насамперед тих, що можуть бути швидко перекинуті в зону розгортання воєнної кризи, або таких, що будуть одразу розгорнуті на передових позиціях. Це, ймовірно, вимагатиме розгортання структури сил  підрозділів польової артилерії Армії США та зміни стану готовності деяких підрозділів польової артилерії Національної гвардії. За таких умов критично необхідно покращити здатність армії швидко отримувати й використовувати розвідувальні дані, дані спостереження та розвідки від інших служб. Також варто модернізувати гарматні системи Армії США, зокрема, з точки зору дальності та скорострільності», – підсумовується в аналізі центру "RAND Corporation".

Фактично, західні аналітики прямо вказують Пентаґону, що потрібно звертати більшу увагу на польову артилерію супротивників, особливо на зміст навчань артилерії та її роль у загальновійськових навчаннях.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", Індія на прохання США може вдарити у спину комуністичному Китаю в разі нападу на Тайвань.

США зосереджуватимуть у Балтиці надсучасні артилерійські комплекси_1
США зосереджуватимуть у Балтиці надсучасні артилерійські комплекси_3
США зосереджуватимуть у Балтиці надсучасні артилерійські комплекси_5
Читайте також:
Світ
У разі воєнної поразки в Україні путінський режим може перейти до так званої "горизонтальної ескалації", зачепивши країни Європи.
29 липня, 09:22
Світ
Загалом до карїни мають прибути 1700 військових США
04 лютого, 19:05
Світ
ВПС Норвегії вперше підняли новітні винищувачі F-35
03 лютого, 17:35
Світ
Це переміщення військ не має відношення до 8,5 тис. військовослужбовців, готових до перекидання в Європу
02 лютого, 20:25
Світ
Це відбувається на тлі зростаючої загрози в Чорному морі
20 січня, 18:08
Світ
Аналітики стратегічного дослідницького інституту США занепокоєнні нерішучістю Білого дому у перемовинах із путінським режимом.
17 січня, 11:40