рф використовує військово-промисловий комплекс Білорусі для підтримки тривалої війни з Україною

ВІЙНА
18 лютого, 09:45
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Додаткові Су-25 і запчастини для вантажівок, ймовірно, не є критично важливими для успіху довгострокових військових зусиль росії

росія має намір поглинути елементи оборонної промисловості Білорусі в межах зусиль кремля з переозброєння російської армії для підтримки тривалої війни проти України.

СУ - 25
СУ - 25

Як передає медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики інституту нагадали заяву Олександра Лукашенка, який заявив 17 лютого під час зустрічі з президентом росії володимиром путіним у москві, що білоруська аерокосмічна промисловість готова виробляти штурмовики Су-25 для російських військових за підтримки російських технологій.

Лукашенко також заявив, що білоруський державний Мінський автомобільний завод почав виробляти компоненти для російського "КАМАЗа" і висловив готовність допомогти росії у виробництві електронних компонентів для заміщення втраченого західного імпорту.

Він також заявив, що Білорусь на 100% виконує невизначені угоди про співпрацю у сфері оборони та безпеки, про які Білорусь і росія домовилися "три місяці тому".

В ISW вважають, що росія активніше використовуватиме військово-промисловий комплекс Білорусі для посилення власного військового потенціалу.

"Додаткові Су-25 і запчастини для вантажівок, ймовірно, не є критично важливими для успіху довгострокових військових зусиль росії. Попри заяви Лукашенка, кремль може захопити білоруські заводи та переобладнати їх для виробництва критично важливої техніки, якої потребують російські військові. росіяни також можуть спробувати перепрофілювати заводи, які зараз залучені або оснащені для виробництва Су-25 і вантажівок, для виробництва більш терміново необхідної техніки.

ISW раніше оцінював, що російські війська почали використовувати білоруські полігони та інструкторів для підготовки мобілізованих росіян, щоб компенсувати погіршення тренувального потенціалу росії. Схоже, що кремль аналогічним чином використовує елементи білоруського оборонного потенціалу для збільшення російського оборонного виробництва, оскільки путін прагне відновити російський оборонний потенціал для підтримки тривалої війни з Україною". 

Читайте також:
Війна
Поки що зарано говорити про передислокацію групи вертольотів ПКС рф ближче до кордону з Україною
09 березня, 13:09
Війна
Всупереч шкідницькій діяльності попередніх очільників, як от лейтенант Іван Баканов, головна вітчизняна спецслужба вражає саморозвитком.
03 березня, 17:28
Війна
Білоруський диктатор погрожу "чималою" кількістю силовиків
27 лютого, 20:05
Війна
Верховна Рада внесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо захисту державного кордону
25 лютого, 12:20
Війна
Однак, за його словами, ворога не можна недооцінювати, і в будь-який момент цей напрямок також може стати активним.
20 лютого, 13:17
Війна
Командувач запевнив, що українські військові значно укріпили північний кордон.
19 лютого, 09:25