РФ за рік витрачає на освіту менше, ніж один факультет Гарварду за місяць

ЕКОНОМІКА
22.07.2022, 08:03
РФ за рік витрачає на освіту менше, ніж один факультет Гарварду за місяць
Фото: Twitter

Також прикметно, що фонди найпрестижніших американських вишів у рази більші за весь довоєнний бюджет України, який розкрадався "слугами".

Нещодавно один із провідних університетів західного світу – Гарвард – оприлюднив свій кошторис на 2022 рік, чим неабияк здивував користувачів соціальних мереж.

Фонд закладу вищої освіти США з так званої "Ліги плюща" поповнився додатковими $11 мільярдами й станом на тепер становить $53,2 мільярда.

Що характерно, на росії публікація вказаного документу спричинила обурення інтелігенції та ліберально-демократичної опозиції, які стали закидати путінському режиму недофінансування освітньої галузі.

До прикладу, на головний технічний виш країни-агресорки – Сколківський інститут науки й технологій (SkolTech) виділено цьогоріч $70 мільйонів, а на Московський державний інститут міжнародних відносин (МГИМО) – $20 мільйонів.

І це не дивно, адже з року у рік російська влада поступово урізає видатки державного бюджету на освіту, натомість збільшу на воєнну машину, котра, як ми побачили за 5 останніх місяців, показала свою профнепридатність.

Подібна ситуація спостерігається і в Україні, де до повномасштабного вторгнення окупаційно-терористичного контингенту РФ уряд передбачив фінансування освітньої галузі на суму 153,7 мільярда гривень.

На тлі розгортання бойових дій влада "слуг народу" запозичила досвід московитів й уже весною скоротила видатки загального фонду держбюджету-2022 на освіту і науку на понад 14 мільярдів гривень без жодних на те пояснень.

Окрім всього, чиновники з Кабінету міністрів  не тільки насмілилися у цей важкий для всіх українців час забрати обіцяну торік у грудні субвенцію з держбюджету місцевим на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами, а й виступити з ініціативою скорочення на 17% оплати праці педагогічних працівників закладів освіти.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що не може людина, закінчивши Гарвард чи Оксфорд, серйозно сприймати вчорашніх коміків, адже це не смішно – це соромно!

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15 листопада, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30 жовтня, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16 вересня, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09 серпня, 06:02
Економіка
Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.
25 червня, 19:22
Економіка
Згідно із висновками міжнародних рейтингових агенцій, вітчизняна економіка перебуває у стані дефолту. При чому de jure, але de facto.
27 травня, 20:38