Центробанк подарував росіянам стагфляцію

ЕКОНОМІКА
15 листопада, 08:21
Центробанк подарував росіянам стагфляцію
Фото: Reuters

Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.

До такого висновку дійшли наші західні колеги із видання Reuters. Журналісти навіть побували на московії, де зібрали скарги й нарікання прокремлівських економістів на появу «ефекту стагфляції» від дій Центрального банку.

Жорстка грошово-кредитна політика РФ не змогла стримати зростання цін, створивши ризики уповільнення економічного вибухового поступу. Це неодмінно занурить економіку держави-окупанта до стагфляції — поєднання стагнації зростання із високою інфляцією.

Минулого місяця російський Центробанк підвищив ключову процентну ставку до 21%, найвищого рівня за минулі 20 років. Очільниця установи, Ельвіра Набіулліна пояснила, що її мета — стримати інфляцію, яка нині становить 8,6%, і посилаючись на високі інфляційні очікування населення.

Підвищення ставки викликало обурення серед багатьох лідерів бізнесу, які зазвичай виступають проти політики Центробанку, а також критику з боку провідних економістів РФ, які беруть участь у формуванні державної політики. Лише російські олігархи безмовні.

«Цьогорічний високий рівень ключової процентної ставки та окреслені перспективи подальшого підвищення створили ризик економічного спаду. Ми із жахом очікуємо на потенційний обвал інвестицій у найближчому майбутньому», — заявили у московському Центрі макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування.

Економісти ворожої країни стверджують, що частка виробничих компаній із боргом на ризикованому рівні у дві третини від прибутку до відрахування відсотків і податків подвоїться до 20%, створивши ризик корпоративних дефолтів та банкрутств. За поточних безризикових відсоткових ставок в економіці на рівні близько 18% п'ятирічні інвестиційні проєкти мають приносити не менше 130% початкових інвестицій, щоби мати економічний сенс.

«Поточна жорстка економічна політика мало вплинула на ключові фактори інфляції, такі як зростання вартості транскордонних платежів через західні санкції, підвищення цін на імпортне продовольство та зростання регульованих тарифів на комунальні послуги. У результаті дій Центробанку російська економіка фактично опинилася перед загрозою стагфляції», — додали фахівці Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування.

Сама ж Набіулліна тривалий час стверджувала, як «перегріта» економіка, що працює на межі можливостей, а також нестача робочої сили й неконтрольоване зростання заробітної плати створюють ризики стагфляції та можуть привести економіку до рецесії. Зараз від своїх слів вона відмовилась.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Кремль хоче зняття санкцій після обрання Дональда Трампа президентом США. Бункерний дід і воєнний злочинець путін вирішив натиснути на Захід.

Автор : Ярослав Панкратенко
Читайте також:
Полтава
Адресну грошову допомогу отримають 16 військовослужбовців-земляків. Полтавські «зелені ямщики» на подібну щедрість неспроможні, бо жадібні.
29 листопада, 21:45
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30 жовтня, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16 вересня, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09 серпня, 06:02
Економіка
Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.
25 червня, 19:22
Економіка
Згідно із висновками міжнародних рейтингових агенцій, вітчизняна економіка перебуває у стані дефолту. При чому de jure, але de facto.
27 травня, 20:38