Рубль знецінюється, а економіка РФ зміцнюється

ЕКОНОМІКА
07 січня, 12:35
Рубль знецінюється, а економіка РФ зміцнюється
Фото: Newsweek

Зниження вартості російської валюти посилює інфляційний тиск. Кремль усіляко намагається завадити суспільно-господарчому колапсу.

Про це журналістам американського видання Newsweek заявили чиновники британського міністерства фінансів. На сьогодні РФ стикається з подальшими економічними потрясіннями, які посилюються не лише санкціями, а й припиненням угоди з Україною щодо транзиту природного газу.

Минулої п'ятниці $1 коштував 110 рублів, а торік у листопаді російські папірці досягли рекордного мінімуму — 114 рублів за $1. Британські урядовці стверджують, що такий стан справ «майже напевно» викликаний новим пакетом санкцій від міністерства фінансів США.

Прикметно, що й потоки іноземної валюти до РФ стикаються із проблемами, оскільки доходи експортерів обмежені цінами на нафту та тими ж санкціями. Крім того, зростання витрат на транскордонні операції призводять до зростання цін на імпорт, що посилює тиск на рубль.

Експорт природного газу вже сильно постраждав від накладених західними урядами обмежень. А головна фінансова установа московії, що займається торгівлею цим енергоресурсом, — «Газпромбанк», — опинилася серед 50 російських банків, проти яких влада США запровадилп нові суворі санкції, призвівши до подальшого падіння курсу рубля.

Додамо, що «Газпромбанк» був із-поміж 12 фінансових установ, які брали участь у пілотній програмі зі створення цифрової валюти, запущеної у серпні 2023 року. У цю програму було включено «Сбєрбанк», найбільший російський фінансовий інститут, «Тінькофф Банк», відомий як Тбанк, а також банк «Точка», який пропонує цифрові банківські послуги для малого та середнього бізнесу.

Основна мета пілотного проєкту цифрового рубля — впорядкувати та відрегулювати внутрішні платежі між жителями РФ, пояснили британські чиновники. Вони додають, що технологічну підтримку Москві у вказаному питанні посилено надають китайці.

Західний та азійський бізнес поки не готовий до прийняття цифрового рубля або російських цифрових фінансових активів. Головним каналом платежів, як і раніше, залишаються традиційні банківські розрахунки через позасанкційні банки, у той час, як деякі транзакції можуть здійснюватися за допомогою платежів у стейблкоїнах; наприклад, USDT.

Теоретично цифровий рубль може використовуватися в угодах із сусідніми країнами за умови, що контрагенти приймають цей спосіб оплати. Проте на практиці зберігаються численні проблеми, включаючи регулювання валютного контролю як у РФ, так і в інших країнах, зокрема й у КНР.

Показово, але як уже сповіщала своїх читачів медіаагенція «Останній Бастіон», московити нездатні звільнитися від страждань, що самі на себе накликали. Зациклення на минулому неминуче призведить до втрат, обурення, ворожості та глибоко укоріненої невпевненості.

Автор : Ольга Мудра
Читайте також:
Полтава
Адресну грошову допомогу отримають 16 військовослужбовців-земляків. Полтавські «зелені ямщики» на подібну щедрість неспроможні, бо жадібні.
29.11.2024, 21:45
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15.11.2024, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30.10.2024, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16.09.2024, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09.08.2024, 06:02
Економіка
Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.
25.06.2024, 19:22