Рінат Ахметов став власником лондонської нерухомості за $122 млн

ПОЛІТИКА
30.11.2023, 17:34
Рінат Ахметов став власником лондонської нерухомості за $122 млн

Ахметов продовжує грабувати українців та скуповувати нерухомість за кордоном.

Нещодавно співробітники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) проаналізували низку документів, у яких фігурував в тому числі і найбагатший українець Рінат Ахметов. Внаслідок цього дослідження було визначено 60 офшорних компаній, більшість з яких мала реєстрацію на Кіпрі. Власне, у ході роботи з цими документами розслідувачі з’ясували, що Рінат Ахметов «тишком-нишком» придбав люксусову нерухомість у самісінькому центрі Лондона, а саме: на межі двох найфешенебельніших дільниць британської столиці – Найтсбріджа і Челсі.

Про це повідомляє «Радіо Свобда».

У випадку з останнім, як стверджують розслідувачі, лондонським придбанням нерухомості українським мільярдером Рінатом Ахметовим йдеться про новий, як офіційно визначається, 5-зірковий житловий комплекс, який було буквально нещодавно зведено на місці історичних військових казарм Челсі. Саме з огляду на локацію цей комплекс здобув назву Chelsea Barracks, або ж Казарми Челсі.

Рінат Ахметов став власником лондонської нерухомості за $122 млн_1

Згідно з цими даними, стало відомо, що Ахметов через низку офшорних компаній придбав собі так званий пентхаус, або двоповерхові апартаменти на верхньому поверсі шикарної «казарми» у Челсі разом з місцями для паркування та ще іншими додатковими об’єктами у цьому житловому комплексі.

За все це, пояснюється, українець заплатив понад 87 мільйонів фунтів стерлінґів, що є еквівалентом 122 мільйонів доларів.

Також внаслідок журналістського розслідування з’ясувалося, що цілу оборудку було здійснено за посередництва того, що чітко виглядало як підставна компанія, яка має реєстрацію у справжньому раю для офшорів, а саме: на Британських Віргінських островах.

Втім, остання купівля Ахметовим нерухомих розкошів у британській столиці, пишуть, не була такою собі швидкою справою.

Згідно з документами, які опрацювали журналісти ICIJ, ще у липні 2021 року Рінат Ахметов за посередництва зареєстрованої на Британських Віргінських островах компанії Gelion Properties Ltd, яка опікувалась купівлею-продажем елітної нерухомості, уклав угоду про наміри і зобов’язання купити неймовірно шикарний пентхауз з двох поверхів у новозбудованому житловому комплексі у найдорожчій центральній частині Лондона.

У процесі розслідування з’ясувалося, що саме Рінат Ахметов є бенефіціарним власником тієї компанії-посередника Gelion Properties Ltd.

У повній таємниці

Участь цієї компанії у справі купівлі Ахметовим супердорогого пентхаузу, як ідеться, переслідувала чітку ціль: забезпечити повну таємницю щодо імені того, хто саме стане власником цієї лондонської нерухомості, а відтак не вносити прізвища Ахметова до відповідного британського реєстру публічної власності.

На всі спроби журналістів-розслідувачів зв’язатися з Ахметовим, поставивши йому низку безпосередніх запитань щодо оборудки з купівлі пентхаузу у Лондоні, надходила одна-єдина відповідь, що пан Ахметов цілковито відмовляється коментувати «будь-які інвестиції або транзакції, які могли відбутися або не відбутися, а також їхній статус».

Рінат Ахметов став власником лондонської нерухомості за $122 млн_3

На думку Джордана Максвела, Ахметов нині «перебуває на дещо недосяжній висоті».

Український мільярдер, принаймні офіційно, обірвав всі зв’язки з росіянами і платить величезні податки в Україні, водночас допомагаючи українському війську протистояти російській армії.

За цієї ситуації, кажуть експерти, на відміну від росіян, казахів, азербайджанців тощо, щодо яких у Британії могло б бути запроваджено вже згаданий закон про «статки незрозумілого або підозрілого походження», Ахметов постає достатньо чистим.

Інша річ, що він геть не має жодного бажання афішувати своє багатомільйонне придбання, що у свою чергу може призвести до більш ретельного погляду на ті канали, якими і було облаштовано цю обрудку. Йдеться про небажання «світити» саму схему, яка може розкрити щось таке, що, за словами Максвела, «не виглядатиме аж так безневинно».

Що за нерухомість?

Але, зрештою, що ж собою являє нова нерухомість українського багатія, як стверджують розслідувачі, і чому ціна за апартаменти у «казармах» значно перевищує ціну якого-небудь великого замку, скажімо, у Шотландії або де-інде у Сполученому Королівстві?

Самі «казарми» у Челсі були справжнім військовим об’єктом, який було закрито наприкінці першого десятиріччя нинішнього сторіччя. Саме тоді на цю локацію «поклали око» розробники нерухомості з Катару, а саме: представники компанії Qatari Diar, яка є підрозділом Катарського інвестиційного фонду.

Рінат Ахметов став власником лондонської нерухомості за $122 млн_5

Житловий комплекс преміумкласу Chelsea Barracks в Лондоні, нерухомість в якому можна придбати через катарську компанію, лого якої видно на знімку.

еручи до уваги місце розташування «казарм» і загального цінника з тим пов’язаного, катарці підійшли до справи з неабияким ентузіазмом, будучи переконаними, що проєкт перебудови казарм у Челсі під елітне житло стане величезною принадою для багатіїв з цілого світу.

У випадку з казармами у Челсі йдеться не лише про квартири.

У житловому комплексі, витриманому у класичних традиціях британської георгіанської архітектури, є буквально все супутнє, а саме: приватні бальнеологічні заклади зі справжнім оливковим гаєм, найбільший у Лондоні приватний центр оздоровлення на додаток до супермодернових тренажерних залів. А також сауни, парильні кімнати та величезний плавальний басейн.

Відтак, як стверджують розслідувачі, український мільярдер вирішив заплатити 122 мільйони доларів за право бути «анонімним» власником нерухомості за найпрестижнішою нині лондонською адресою: Шовковичний майдан, 1, або ж 1 Mulberry Square.

Це вже не перша нерухомість, якою володіє в Лондоні найбагатший українець, наголошують розслідувачі.

Понад десять років тому компанія СКМ перевела об'єкт нерухомості в комплексі One Hyde Park у районі Найсбрідж у власність акціонера СКМ Ріната Ахметова.

Той триповерховий пентхаус з видом на Гайд-парк було куплено понад 10 років тому за рекордну для всієї історії Британії суму 136 мільйонів фунтів.

Від «Останнього Бастіону» :

Нагадаємо, що Ахметов, як і Коломийський, Фірташ, Григоришин, Бойко, Новинський та інші, за рахунок системних грабежів України та українців, мають найдорожчі квартири у Лондоні, будинки на узбережжі Середземного моря, вілли у Швейцарії.

Рінат Ахметов став власником лондонської нерухомості за $122 млн_7

Олігархи та вороги українського народу, які роками грабували українців, встановлюючи захмарні тарифи на електроенергію, сьогодні заявляють про те, що вони не мають достатньо коштів, щоб відновити енергорозподільчі потужності своїх приватних підприємств.

Ахметов, який під час війни продовжує розкошувати за рахунок зубожілого населення, яскраво демонструючи закон збереження енергії, згідно з яким енергія не виникає з нічого і не зникає в нікуди, а може лише перетворюватись з однієї форми на іншу.

Ми вкотре наголошуємо на тому, що держава має націоналізувати Обленерго, Облгази, водоканали, та все інше загарбане олігархічними кланами майно.

Читайте також:
Опінії
Судді не хочуть толерувати розкрадання державних грошей чиновниками та водночас бути знаряддям чергової атаки на бізнес.
05 квітня, 16:46
Політика
Коломойський знов усіх переграЄ. Інтрига лише у тому, чи він це робить у змові з президентом або ж на зло йому?
22 березня, 18:49
Війна
Відповідно до рейтингу Forbes, Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів — 71 місце серед російських олігархів.
13 лютого, 17:30
Опінії
Статки Ахметова під час кривавої війни зросли на 437 мільйонів доларів!
16 січня, 16:15
Кримінал
Електроенергію, яку отримало підприємство Коломойського, продали учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії
11 січня, 17:42
Спорт
Один з основних гаманців путінського режиму продав футбольний клуб «Челсі» за астрономічну ціну. Гроші планував віддати Біньяміну Нетаньягу.
29.11.2023, 10:09