Ринок землі для українців, дозвіл іноземцям лише через референдум, – «Бурилка»

УКРАЇНА
11.11.2019, 14:28
Ринок землі для українців, дозвіл іноземцям лише через референдум, – «Бурилка»

Сам по собі ринок землі – це питання, яке не потребує референдумів. Натомість на референдум має бути винесеним питання доступу до українського ринку землі іноземців.

Така позиція висловлена в «темнику», оприлюдненому редакцією telegram-каналу «Бурилка».

Нижче публікуємо текст «Бурилки» у повному обсязі.

***

Президент прийняв мудре і державницьке рішення щодо ринку землі.

Введення ринку землі було в програмі Зеленського на пост президента. Тобто, за цю вимогу проголосовано на виборах 73% виборців. Більше того – та сама вимога була у іншого кандидата. Відповідно, всі виборці так чи інакше підтримали ринок землі.

І це цілком логічно. Адже ринок земель сільськогосподарського призначення існує у всіх цивілізованих країнах світу. Земля – такий же актив, як акції, цінні папери, нерухомість, валюта. Усюди в світі власники можуть нею розпоряджатися на власний розсуд. Отже, ринок землі – це питання, яке не потребує референдумів. Люди мають право на свою власність. І вони мають цю власність отримати у повному обсязі.

Чому ж у нас ринку досі немає? Тому що лобістами тіньового ринку землі було потрачено мільйони доларів на інформаційні кампанії, щоб нав’язати людям думку, що їхню землю скуплять китайці, араби, марсіани і вивезуть кудись наші чорноземи;

• Але наших людей оббирають не китайці, а свої - українські земельні феодали, які через відсутність ринку землі користуються їхніми паями за копійки і продовжують залякувати китайцями;

• Саме тому Президент, розуміючи складність ситуації пішов на цей компромісний крок. У діючий проект Закону будуть внесені правки, згідно яких: право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами.

• А народ на всеукраїнському референдумі дасть відповідь – чи матимуть право іноземці та іноземні компанії купувати в Україні землі сільськогосподарського призначення, чи ні. Відповідний пункт буде міститись у законі.

• Останнє слово в цьому питанні буде за людьми. Не за лобістами, не за проплаченими псевдоекспертами, не за старими політиками, які борються за право земельних феодалів обкрадати селян. Тому що Президент Зеленський і «Слуга народу» йшли на вибори, обіцяючи у всьому радитися із людьми. Тому що за Зеленського в країні запанує народовладдя.

• Найближчим часом Верховна Рада розробить і прийме закон, який чітко встановить види і механізми референдуму, і нарешті надасть українцям право вирішувати долю того, чи іншого важливого для них питання. Міністерство розвитку економіки вже підготувало законопроект, згідно з яким буде здійснюватися так званий скрінінг інвестицій – жодна компанія з-за кордону не зможе купити українську компанію, яка володіє українською землею.

• Більше того – тепер відкривається можливість ухвалити в повному обсязі законодавство, яке стосується реформи земельних відносин, щоб наша людина була захищена.