Рівень освіти в Україні катастрофічно впав

ПОЛІТИКА
10.12.2023, 18:18
Рівень освіти в Україні катастрофічно впав
Фото: Facebook

Після 9 класу багато учнів не оперують вільно навіть табличкою множення. Це багаторічна проблема, яку жодна влада не вирішувала комплексно.

Із такою заявою виступила народна обраниця Верховної Ради IX скликання з фракції «Голос» Інна Совсун. Вона стверджує, що нещодавно оприлюднені результати міжнародного дослідження PISA вказують на деградацію молодого покоління українців, яким не допомогла реформа освіти.

Зі слів нардепки, той факт, що зараз в українських підлітків найпопулярніша пісня з російського серіалу «Слово пацана» має наштовхувати на роздуми про проблему з критичним мисленням. Школярі стали менше читати, а відтак менше засвоювати знання й думати загалом, що небезпечно у час війни проти нашої нації за існування.

«Скажу відверто, мені результати PISA по Україні не подобаються, вони дуже неприємні. Але ми не можемо ними просто знехтувати. Ми маємо базувати наші дискусії хоч на якійсь логічній аргументації, це не питання смаків чи віри. Наші діти найкращі у світі, це зрозуміло, але кричущі факти говорять самі за себе.

Результати PISA обговорюють на головних газетних шпальтах європейських країн. Показово, що частки дітей, які не читають на дозвіллі ніколи, становлять рівно протилежні значення: 18% серед дітей 14‐17 років і 15% серед дітей 6‐9 років. І що парадоксально, справа не в повномасштабній війні, адже за деякими показниками ситуація з 2020 року покращилася. Але тест PISA не перевіряє, скільки людина прочитала, чи знання конкретних творів.

Навички читання, які перевіряла PISA, — це здатність критично мислити, знайти в тексті інформацію та зробити висновки з того, що підлітки прочитали. Ви будете стверджувати, що українська школа цьому вчить? Як саме? Хочу почути вашу відповідь», — заявила Інна Совсун.

Окремо парламентарка додала, що українські діти в початковій школі можуть випереджати однолітків з інших країн. Проте потім ця перевага стирається через те, як побудована наша шкільна програма, основний інструмент якої — зубріння.

«А через перевантаження навчальним матеріалом підлітки втрачають інтерес у 7-8 класі. На це вони активно жаліються у TikTok. Звісно, можна говорити, що у нас та в інших європейських країнах відмінні навчальні програми. Але головна відмінність у тому, що у нас вони погані, а в багатьох країнах — хороші. Рівень освіти в Україні катастрофічно впав. Ми маємо навчитись визнавати реальність, навіть якщо вона нам не подобається. Інакше ми ніколи не зможемо її виправити», — висновує пані Совсун.

Читайте також:
Політика
Частка українців, які повністю схвалюють діяльність Зеленського, знизилась з 42% до 22%.
04 квітня, 16:05
Політика
Якщо уряд мудрий і дбає про розвиток як великих міст, так і сіл, — ситуація у країні буде стабільною. Але це не про Україну, звісно ж.
03 квітня, 20:20
Політика
А тепер питання - чому ж тоді звільняють Залужного, а не Єрмака?
06 березня, 16:32
Світ
Негативне ставлення московії серед громадян Японії послідовно б'є рекорди другий рік поспіль.
20 січня, 18:22
Економіка
Дані соціологічного дослідження суперечать рекордно низькому офіційному безробіттю, про яке звітує Державна служба зайнятості
18 січня, 16:35
Політика
Досі актуальним телемарафон вважають лише 10,4% українців.
09 січня, 10:13