Рівень світового океану зростає вдвічі швидше, – звіт ООН

25 квітня, 22:31
Рівень світового океану зростає вдвічі швидше, – звіт ООН
Фото: Nasdaq

Глобальні кліматичні зміни спричинили незворотні процеси, наслідком чого стало зростання рівня світового океану, а отже зменшення суходолу.

Таку невтішну звістку для всього живого на нашій планеті на тижні оприлюднили фахівці Всесвітньої метеорологічної організації, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що впродовж 2010-х років світовий океан істотно розширив свої водні обшири вдвічі швидше, ніж у 1993-2002 роках коштом танення полярних льодовиків.

Приголомшливо, але саме доленосного 2022 року показники зростання досягли рекордних значень, підкреслюють метеорологи з Організації Об'єднаних Націй.

«Вода стала активніше наступати на суходіл через швидке танення льодовиків і високих температур в океані. У результаті в середньому рівень моря підвищувався на 4,63 міліметра на рік у 2013-2022 роках. Від початку 1990-х рівень моря піднявся мінімум на 10 сантиметрів», – йдеться у звіті.

Загрозливе розширення меж світового океану створює небезпеку для всіх без виключення прибережних міст і країн, зокрема невеликих острівних держав, як от Маврикій чи Сінґапур.

«Рекордно високі річні температури були зареєстровані у Західній Європі й Північній Африці [точніше, у Маґрибі та Сахелі – прим. ред.]. Саме там у низці країн був найтепліший рік за всю історію спостережень», – повідомили фахівці Всесвітньої метеорологічної організації.

Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що загальний обсяг рукотворної маси (всього випродукуваного людиною – прим. ред.) перевищив наявну масу живої природи.

Рівень світового океану зростає вдвічі швидше, – звіт ООН_1
Читайте також:
Світ
Повінь, спричинена сильним дощем, призвела до щонайменше 10 смертей у Болгарії, Туреччині та Греції.
06 вересня, 15:32
Світ
Щонайменше двоє людей загинули і одна людина зникла безвісти після повені в центрі Іспанії.
04 вересня, 18:30
Світ
Глибокий отвір посеред земної поверхні, що утворився на місці гірничодобувної діяльності на Півночі Чилі, збільшується у розмірах.
24 серпня, 18:14
Світ
Експерти вважають, що бомба часів Другої світової війни, але вони повинні вивчити її уважніше, щоб переконатися.
12 серпня, 10:49
Кримінал
На даний час на місці працює слідчо-оперативна група, спецпризначенці, вибухотехніки та кінологи
05 липня, 18:26
Війна
За легендою профілактичних навчань, на одному з реакторів Запорізької атомної електростанції міг статися витік радіаційних речовин.
29 червня, 19:36