Рівень свободи у світі у критичному стані, – звіт Freedom House

ПОЛІТИКА
14 квітня, 22:18
Рівень свободи у світі у критичному стані, – звіт Freedom House
Фото: Google

Майже 20 років поспіль триває рішуча боротьба за демократію, яка, ймовірно, наближається до поворотного моменту.

До такого висновку прийшли представники міжнародної правозахисної організації "Freedom House", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За останні 2 десятиліття кількість країн у світі, які отримали 0 балів із 4 за показником свободи ЗМІ у документі, збільшилася з 14 до 33.

Причиною є те, що журналісти стикаються з постійними нападами з боку автократів та їхніх прихильників, не отримуючи при цьому належного захисту від залякування та насильства навіть у деяких демократіях.

Хоча авторитарні режими залишаються надзвичайно небезпечними, вони не є непереможними, водночас порушення свободи вираження поглядів тривалий час було ключовим чинником глобального демократичного занепаду.

Події минулого 2022 року показали, що автократи та диктатури далеко не безпомилкові, а їхні помилки відкривають можливості для демократичних сил, зокрема України.

Адже наслідки корупції та зосередженість на політичному контролі на шкоду компетентності виявили обмеженість моделей, запропонованих Пекіном, Москвою чи Тегераном, натомість Вашинґтон, Брюссель і Лондон продемонстрували солідарність та енергію.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що кількість автократій нині охоплює 46% світового ВВП, тоді як у кульмінаційну мить попередньої демократизації у 1992 році – всього 25%.

Рівень свободи у світі у критичному стані, – звіт Freedom House_1
Читайте також:
Політика
Корумповані правоохоронці намагаються втрутитися в діяльність ліцензованого ЗМІ «Останній Бастіон», який викриває їх протиправну діяльність
22 листопада, 14:30
Опінії
На журналіста напали ті, хто боїться навіть їздити на фронт, ті, хто нічого не робить для захисту держави.
20 листопада, 09:54
Політика
Бізнес-партнер Єрмака Шарапов погрожує ЗМІ судами
26 серпня, 06:43
Світ
Новий закон про кримінальну відповідальність за «навмисне завдання шкоди» національним інтересам країни, викликає побоювання опозиції.
02 червня, 16:25
Політика
Команда Зеленського профінансувала ЗелеМарафон на 500 млн грн з бюджету
14 квітня, 12:40
Політика
В Україні Нацрада має право закривати ЗМІ без рішення суду вже сьогодні
31 березня, 10:02