Рівень венчурного фінансування КНР пішов услід за крейсером «Москва»

СВІТ
05.11.2022, 17:27
Рівень венчурного фінансування КНР пішов услід за крейсером «Москва»
Фото: Bloomberg

"Обнулений" диктатор Сі Цзіньпін вже наприкінці цього року може не дорахуватися чималої суми грошей у бюджеті комуністичного Китаю.

До такого висновку прийшли журналісти-розслідувачі у галузі економіки з авторитетного видання "Bloomberg", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Як вдалося з'ясувати, венчурні інвестиції у Піднебесній поточного року різко скорочуються, що робить КНР однією з найгірших країн у світі через репресії комуністичної партії та загальне зниження оцінки вартості технологій.

Так, зокрема, у дослідницькій компанії "Preqin" стверджують, що вартість угод із венчурним капіталом у континентальному Китаї впала на 44% – до $62,1 мільярда цьогоріч жовтні у порівнянні з тим же періодом 2021 року.

КНР колись конкурувала зі США за капітал, вкладений у стартапи, до того, як адміністрація Сі Цзіньпіна почала масштабні зусилля по реформуванню таких гігантів, як "Alibaba Group Holding Ltd" і "Tencent Holdings Ltd".

На тепер комуністичний Китай має одні з найгірших показників: із падінням венчурних інвестицій, які є гіршим, ніж глобальний спад і "відкат" в інших країнах.

Одна з актуальних проблем КНР зараз – це сектор напівпровідників: у 2022 році було укладено угод на суму $7,9 мільярда, що на 24% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Сі Цзіньпін зробив національним пріоритетом Піднебесної створення власної напівпровідникової промисловості, що стало особливо актуальним після того, як США ввели в дію широкі заходи щодо заборони експорту мікросхем у Китай і заборонили американцям працювати на певних посадах у своєму напівпровідниковому секторі.

Насамкінець, венчурний ландшафт КНР погіршився через жорстку політику комуністичної партії щодо політики "Covid Zero" – блокування в таких містах, як Шанхай і Чженчжоу, перешкоджає всім видам бізнесу, від реклами та інвестицій до виробництва автомобілів "Tesla Inc" і "iPhone Apple Inc".

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що фінансові ринки можуть не бути такими ж терплячими до "червоного імператора" Сі Цзіньпіна, як і зазомбований китайський народ.

Рівень венчурного фінансування КНР пішов услід за крейсером «Москва»_1
Читайте також:
Світ
Спілка авторитарних режимів нашої планети намагається видавати бажане за дійсне. Але не можна об'єднати те, що від початку вороже і чуже.
19 березня, 21:32
Опінії
Ми повинні стати частиною світової економіки, а не руйнувати, обмежувати торгівлю, як це роблять сьогодні наші європейські сусіди.
01 березня, 10:16
Опінії
Лозунг «Все – для фронту» не означає дозвіл на пограбування внутрішньої економіки
21.08.2023, 11:06
Опінії
Запуск "народної економіки" стане запорукою післявоєнного відновлення України.
19.06.2023, 09:15
Світ
Фінська державна енергокомпанія Gasum розірвала договір із "Газпромом" на постачання газу трубопроводами
22.05.2023, 15:28
Опінії
Ми маємо перш за все остерігатися статусу боргового рабства
12.05.2023, 09:15