Bloomberg: китайська економічна бульбашка от-от лусне

ЕКОНОМІКА
31.10.2022, 09:23
Bloomberg: китайська економічна бульбашка от-от лусне
Фото: ABC News

Фінансові ринки можуть не бути такими ж терплячими до "червоного імператора" Сі Цзіньпіна, як і зазомбований китайський народ.

Про це йдеться у редакційній статті, оприлюдненій аналітичним відділом авторитетного видання "Bloomberg", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Американських економістів вражає, наскільки терплячим є населення Китайської народної республіки, котре, зціпивши зуби, покірно прийняло пандемічні обмеження та "обнулення" термінів свого лідера.

Станом на тепер споживча довіра у Піднебесній знаходиться на рекордно низькому рівні, а вартість житла – основна частина багатства домогосподарств – знижується вже понад рік.

Суворі заходи боротьби з коронавірусом змушували десятки мільйонів людей місяцями не виходити з дому і все ж не було жодного шепоту невдоволення, коли Сі Цзіньпін заявив про свою політичну перемогу минулими вихідними.

Нині, коли "червоний імператор" залишається на третій термін і формує майбутнє керівництво Китаю зі своїми давніми помічниками, гострим питанням стає, чи вистачить терпіння фінансовим ринкам перечекати та подивитися, як команда Сі Цзіньпіна буде реалізовувати його так звану "нову модель розвитку".

Ця модель зосереджена на створенні галузей із високою доданою вартістю, скороченні розриву в добробуті і підвищенні ролі держави в економіці.

Лише на Центральній економічній робочій конференції у середині грудня ми отримаємо перше уявлення про нових політиків, які, як очікується, проведуть цю зустріч.

Що ж стосується "Covid Zero", політики охорони здоров'я, відповідальної за більшу частину економічного спаду у континентальному Китаї, більшість аналітиків не бачать значного послаблення принаймні до другого кварталу наступного року.

Іншими словами, світові інвестори будуть місяцями перебувати в невіданні, задаючись питанням, чи "загальне процвітання", кампанія Сі Цзіньпіна, спрямована на розширення середнього класу, прирівнюється до знищення багатства, а "подвійний обіг", ще одне гасло, яке підкреслює внутрішню економіку, є лише приводом для того, щоби закрити Китай від решти світу.

У ширшому сенсі, ніхто не очікує економічного підйому, доки існує "Covid Zero", а відтак протягом місяців, кожного разу, коли інвестори отримували надію, Пекін розбивав їх оптимізм бездіяльністю.

Народний банк Китаю встановлює щоденний фіксований курс юаня, частково ґрунтуючись на русі офшорного юаня, який не є керованим, а тим часом глобальні керуючі активами володіють значною частиною найбільших китайських компаній, таких як "Alibaba", "Pinduoduo Inc." і "JD.com Inc." із нью-йоркським лістингом; їхній вихід може спричинити ширші ринкові зміни.

Попри те, що Сі Цзіньпін посилює хватку, сприйняття Китаю іноземцями має значення: будуть вони такими ж терплячими, як китайський народ, який місяцями чекає хороших новин від пекінських політиків чи вони просто втечуть назавжди, покаже час?

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що українські китаєзнавці ігнорують, або свідомо применшують загрозу, яку створює КНР.

Bloomberg: китайська економічна бульбашка от-от лусне_1
Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11
Світ
95% — саме стільки голосів набрав сирійський узурпатор на президентських «виборах» 2021 року. Нині ці відсотки його країна витравлює кров'ю.
04 грудня, 13:44
Війна
10 головних запитань про війну в Сирії.
04 грудня, 10:45