Рок-музика корисна для здоров'я людини, – швейцарські науковці

СВІТ
06.09.2023, 19:04
Рок-музика корисна для здоров'я людини, – швейцарські науковці
Фото: Google

Чим голосніше і важче баси, там краще працюють інсулінові клітини, які активують позитивно заряджені іони кальцію у нашому організмі.

Про це свідчить дослідження провідних швейцарських науковців, оприлюднене у спеціалізованому медичному журналі "The Lancet", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Вчені з Університету Базеля з'ясували, що саме звуки рок-музики допомагають людському тілові вивільняти клітинний інсулін, тоді як інші жанри не проявили подібної здатності.

Під час лабораторних експериментів науковці взяли білок, який контролює потік іонів кальцію у бактерій E. coli та включили його до інсулінових клітин, затим перевіривши, які звуки найефективніше сприяють вивільненню інсуліну.

«Ми пересадили ці модернізовані клітини мишам, розмістили гризунів у динаміку животами до низу і включали музику різних жанрів. Приголомшливо, але найбільшого успіху досягла рок-музика. Ми такого не очікували. Так, пісня британського гурту "Queen" – "We Will Rock You" – вивільнила близько 70% інсуліну за 5 хвилин і 100% – за 15 хвилин.

Це найкращий результат з усіх. На другому місці – саундтрек до голлівудської стрічки про супергероїв "Месники". Нам вдалося встановити, що, чим менше у композиції було важких басів, тим слабше впливав її на клітини. Натомість експерименти із навушниками не дали жодного ефекту. Також на клітини не впливав навколишній шум», – коментують своє дослідження швейцарські науковці.

Окремо уточнюється, викид інсуліну в організмі відбувався тільки у тому випадку, якщо клітини були розміщені безпосередньо над джерелом потужного звуку, що дуже важливо.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що бультипросторові біфотонні стани є перспективними ресурсами для квантових додатків – від багатовимірного зв'язку до квантової візуалізації.

Рок-музика корисна для здоров'я людини, – швейцарські науковці_1
Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14