Рок-музика корисна для здоров'я людини, – швейцарські науковці

СВІТ
06 вересня, 19:04
Рок-музика корисна для здоров'я людини, – швейцарські науковці
Фото: Google

Чим голосніше і важче баси, там краще працюють інсулінові клітини, які активують позитивно заряджені іони кальцію у нашому організмі.

Про це свідчить дослідження провідних швейцарських науковців, оприлюднене у спеціалізованому медичному журналі "The Lancet", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Вчені з Університету Базеля з'ясували, що саме звуки рок-музики допомагають людському тілові вивільняти клітинний інсулін, тоді як інші жанри не проявили подібної здатності.

Під час лабораторних експериментів науковці взяли білок, який контролює потік іонів кальцію у бактерій E. coli та включили його до інсулінових клітин, затим перевіривши, які звуки найефективніше сприяють вивільненню інсуліну.

«Ми пересадили ці модернізовані клітини мишам, розмістили гризунів у динаміку животами до низу і включали музику різних жанрів. Приголомшливо, але найбільшого успіху досягла рок-музика. Ми такого не очікували. Так, пісня британського гурту "Queen" – "We Will Rock You" – вивільнила близько 70% інсуліну за 5 хвилин і 100% – за 15 хвилин.

Це найкращий результат з усіх. На другому місці – саундтрек до голлівудської стрічки про супергероїв "Месники". Нам вдалося встановити, що, чим менше у композиції було важких басів, тим слабше впливав її на клітини. Натомість експерименти із навушниками не дали жодного ефекту. Також на клітини не впливав навколишній шум», – коментують своє дослідження швейцарські науковці.

Окремо уточнюється, викид інсуліну в організмі відбувався тільки у тому випадку, якщо клітини були розміщені безпосередньо над джерелом потужного звуку, що дуже важливо.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що бультипросторові біфотонні стани є перспективними ресурсами для квантових додатків – від багатовимірного зв'язку до квантової візуалізації.

Рок-музика корисна для здоров'я людини, – швейцарські науковці_1
Читайте також:
Життя
Пацієнти із колоректальним раком мають щодня вживати бобові для зменшення рівня запалення. На цьому наполягають гастроентерологи зі США.
06:00
Життя
При цьому у них немає мозку або нервової системи.
25 листопада, 12:35
Життя
Дрібні частинки пилу відіграли важливішу роль в охолодженні планети. Це призвело до зупинки фотосинтезу після зіткнення метеорита із Землею.
02 листопада, 06:51
Світ
А зміни в житловій політиці можуть покращити здоров’я.
14 жовтня, 08:15
Історія
2000-річна книга, присвячена діадохам, спадкоємцям Александра Македонського, продовжує відкривати таємниці. Минуле стає ближчим.
13 жовтня, 19:09
Життя
Імунна система відіграє життєво важливу роль у зміні поведінки
14 вересня, 12:04