«Росатом» розпочав спорудження першої АЕС в Єґипті

СВІТ
22.07.2022, 21:23
«Росатом» розпочав спорудження першої АЕС в Єґипті
Фото: Google

Каїр хоче зберегти партнерські відносини з Москвою попри агресивну російську війну проти України та геноцид українського народу.

Свідченням цього факту є будівництво атомної електростанції на Заході Єґипту, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Bloomberg".

Як вдалося з'ясувати, після відмови Фінляндії розбудовувати власну АЕС "Hanhikivi 1 -ydinvoimalaitos" спільно з представниками країни-агресорки, "Росатом" звернув погляд на Африку.

Зокрема, президент Абдель Фаттах ас-Сісі дав дозвіл провідній атомній корпорації РФ взятися за спорудження станції за 300 кілометрів від Каїру; до кінця року планується запустити перший реактор.

Імовірно, що таким чином Єґипет, з одного боку, має намір збалансувати зв'язки з Кремлем на тлі запроваджених колективним Заходом санкцій після лютневого вторгнення в Україну, а з іншого мати власну АЕС і не залежати від імпортного викопного палива.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в атомній енергетиці України російські вуха стирчать зараз з усіх боків.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Крім того, Джо Байден у рамках саміту на підтримку демократії також оголосив про виділення 690 млн доларів для підтримки демократії
вчора, 09:07
Світ
російська влада вирішила, що вигоди від поглиблення військових відносин з Іраном переважають будь-які недоліки
28 березня, 13:04
Світ
“Але це не означає, що вони цього не зроблять”
25 березня, 15:05
Політика
"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?"
23 березня, 09:10
Світ
"Ми не ідіоти, обидва автократи мають припинити агресію"
21 березня, 13:30
Світ
Пекін і Москва "посилюють свою співпрацю й відносини, особливо останнім часом".
20 березня, 08:25