Російська агресія в Україні штовхає Фінляндію і Швецію в обійми НАТО

СВІТ
06.01.2022, 12:42
Російська агресія в Україні штовхає Фінляндію і Швецію в обійми НАТО
Фото: YLE

8-річна гібридна війна РФ проти України спонукала північноєвропейських політиків реально оцінити загрози, що йдуть зі Сходу.

Таку думку у коментарі для інформаційної агенції "Останній Бастіон" висловив провідний експерт із безпеки та оборони Університету Ювяскюля Марко Меретвуо.

За його словами, Кремль сам того не знаючи, змусив еліти Фінляндії та Швеції поставити під сумнів їхній позаблоковий нейтральний статус і замислитися про вступ до НАТО.

«Я особисто дивлюся на ситуацію у вашій країні через теорії оборонного та наступального реалізму. Іншими словами, дії РФ в Україні показують, як саме можна інтерпретувати її зовнішню політику: збереження ситуації напруженою та нестабільною все ще слід вважати певним шаблоном оборонного реалізму, тоді як повноцінний напад буде сигналом переходу до наступального реалізму з метою максимального збільшення тиску з використанням військової сили. Загалом, ситуація показує, що зараз світ перейшов від епохи ідеалістичного лібералізму до епохи реальної політики, останні заяви президента і прем'єр-міністра Фінляндії яскраво свідчать про це», — заявив Марко Меретвуо.

Провідний експерт із безпеки та оборони Університету Ювяскюля додає, що чим довше й агресивніше Москва здійснюватиме тиск на Київ, зокрема і через домовленості з Вашинґтоном, Парижем і Берліном, тим швидше Гельсинкі приймуть до лав Північноатлантичного альянсу.

«Ситуація в Україні впливає на нас більше, ніж багато хто хоче визнати це. Переростання локального конфлікту у повномасштабну війну одним махом змінило б безпекову ситуацію в Європі й відразу відбилося б у посиленні військової активності у цілому Балтійсько-Скандинавському регіоні. І Швеція, і Фінляндія, і навіть Норвегія розуміють, що шальки терезів наразі схиляються у бік РФ, але це допоки Захід під проводом США не показав зуби й не почав діяти, як скажімо було під час війни у Перській затоці. Москва має відчути не просто санкційний біль, а втому від власних дій, що велика війна обов'язково викличе внутрішню реакцію і спричинить, фрагментацію РФ як держави», — підсумував Марко Меретвуо.

Фінський аналітик також зауважив, у разі вступу Фінляндії та Швеції або тільки однієї з них до НАТО, — це означатиме остаточний крах імперських геополітичних амбіцій путінського режиму.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", якщо Кремль спробує використати "Північний потік-2" як зброю, теперішні західні санкції видадуться йому дитячої забавкою.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Опінії
Як нам схилити цю публіку на свій бік?
14 листопада, 09:15
Війна
Трамп критикував Байдена за виведення військ США з Афганістану, але тепер може сам зіткнутися з цією проблемою.
13 листопада, 16:11
Опінії
Як тепер аналізувати українсько-американські відносини та їх ширший контекст?
11 листопада, 09:30
Війна
Представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз закликав припинити кровопролиття.
30 жовтня, 16:00
Опінії
Антоніу Ґутерриш створив небезпечний прецедент, ставши на бік агресора і воєнного злочинця. Можливо, виторгував собі пенсію від «Газпрому».
29 жовтня, 13:40
Опінії
Україна або буде в НАТО в найближчі роки, або повернеться до рф, яким би це зараз дивним не було
28 жовтня, 09:28