Європа має перестати боятися РФ за прикладом України, – фінський військовий аналітик

СВІТ
11.10.2021, 09:23
Європа має перестати боятися РФ за прикладом України, – фінський військовий аналітик
Фото: Microsoft Bing

Якщо Кремль спробує використати "Північний потік-2" як зброю, теперішні західні санкції видадуться йому дитячої забавкою.

Таку думку в інтерв'ю аналітичному центру "Intermarium Support Group" висловив провідний експерт із безпеки та оборони Університету Ювяскюля Марко Меретвуо.

Він переконаний, найгірший варіант розвитку подій на континенті – це новий "пакт Молотова-Ріббентропа", яким Європу знову розділять на сфери впливу, а Україну віддадуть на поталу агресору.

«Ні для кого не є таємницею, що США хочуть вести переговори з РФ, навіть підкилимні, навіть із відвертими вбивцями, щоби американці могли зосередити власні сили виключно на Тихому океані проти КНР. Якщо адміністрація Байдена домовиться з режимом Путіна, нас чекає похмуре майбутнє, як після Другої світової війни. Це логіка силової політики, у світлі якої малі держави, як Фінляндія чи Україна, не можуть дозволити собі довіряти великим. У нас із вами немає іншого вибору, крім як наполегливо боротися за себе самих», – стверджує Марко Меретвуо.

Провідний експерт із безпеки та оборони Університету Ювяскюля додає, адекватною відповіддю потугам наддержав могла б стати поява союзу держав Міжмор'я, а протидія України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії запуску "Північного потоку-2" це яскраво підтверджує.

«Спостерігаючи за ситуацією довкола російсько-німецького газогону по дну Балтійського моря, мушу зазначити, що у нас немає нічого нового під Сонцем. "Північний потік-2" – це чиста політика класичного штибу, коли протистояння в енергетиці набуває політичних обрисів і переходить у розряд силового сценарію. Ось чому я закликаю якомога більше просувати сьогодні автаркію, як єдиноможливий спосіб гарантувати енергетичну безпеку», – заявив Марко Меретвуо.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що 7-річна російська агресія та окупація частини України не завада для прямого і конструктивного діалогу між Брюсселем і Москвою.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.
25 березня, 14:53
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39
Війна
російська стратегія хаосу: кібератаки, дезінформація і підтримка популістів
20 березня, 09:15
Політика
Толерантність — це прихована смерть у перспективі із біологічного погляду. Підтверджено століттями українсько-московитської історії.
17 березня, 11:12
Опінії
Пекін не хоче втратити наявну можливість стати новим глобальним гегемоном. Вашинґтон марно сподівається словами зупинити китайські дії.
10 березня, 20:30
Світ
Обернення Вашинґтона радісним обличчям дурня до Москви відновлює географію Холодної війни. Європа знову ділиться на «Східну» і «Західну».
09 березня, 11:45