Європа має перестати боятися РФ за прикладом України, – фінський військовий аналітик

СВІТ
11 жовтня, 09:23
Європа має перестати боятися РФ за прикладом України, – фінський військовий аналітик
Фото: Microsoft Bing

Якщо Кремль спробує використати "Північний потік-2" як зброю, теперішні західні санкції видадуться йому дитячої забавкою.

Таку думку в інтерв'ю аналітичному центру "Intermarium Support Group" висловив провідний експерт із безпеки та оборони Університету Ювяскюля Марко Меретвуо.

Він переконаний, найгірший варіант розвитку подій на континенті – це новий "пакт Молотова-Ріббентропа", яким Європу знову розділять на сфери впливу, а Україну віддадуть на поталу агресору.

«Ні для кого не є таємницею, що США хочуть вести переговори з РФ, навіть підкилимні, навіть із відвертими вбивцями, щоби американці могли зосередити власні сили виключно на Тихому океані проти КНР. Якщо адміністрація Байдена домовиться з режимом Путіна, нас чекає похмуре майбутнє, як після Другої світової війни. Це логіка силової політики, у світлі якої малі держави, як Фінляндія чи Україна, не можуть дозволити собі довіряти великим. У нас із вами немає іншого вибору, крім як наполегливо боротися за себе самих», – стверджує Марко Меретвуо.

Провідний експерт із безпеки та оборони Університету Ювяскюля додає, адекватною відповіддю потугам наддержав могла б стати поява союзу держав Міжмор'я, а протидія України, Польщі, Литви, Латвії та Естонії запуску "Північного потоку-2" це яскраво підтверджує.

«Спостерігаючи за ситуацією довкола російсько-німецького газогону по дну Балтійського моря, мушу зазначити, що у нас немає нічого нового під Сонцем. "Північний потік-2" – це чиста політика класичного штибу, коли протистояння в енергетиці набуває політичних обрисів і переходить у розряд силового сценарію. Ось чому я закликаю якомога більше просувати сьогодні автаркію, як єдиноможливий спосіб гарантувати енергетичну безпеку», – заявив Марко Меретвуо.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що 7-річна російська агресія та окупація частини України не завада для прямого і конструктивного діалогу між Брюсселем і Москвою.

вибір редакції
Читайте також:
Терористи гатили із кулеметів, гранатометів та використовували БПЛА для шпигування.
18 жовтня, 18:14
Путінський режим зачистив внутрішньоросійське громадсько-політичне поле від усіх, хто міг би публічно співчувати Україні.
18 жовтня, 07:59
Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.
10 жовтня, 12:05
Збройні формування московії та надалі вчиняють обстріли позицій Збройних сил України.
02 жовтня, 12:50
Останні дві доби спостерігається помітне підвищення інтенсивності вогню з боку терористичних формувань.
30 вересня, 23:45